Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Otwarcie 57. Kontrapunktu. Stół społeczny w Ogrodach Śródmieście [GALERIA]

Data publikacji: 20 kwietnia 2024 r. 16:44
Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2024 r. 09:40
Otwarcie 57. Kontrapunktu. Stół społeczny w Ogrodach Śródmieście
Głodnych nakarmić, spragnionych napoić to jedno z pierwszych spotkań w ramach otwarcia festiwalu Kontrapunkt.  

Trwa weekend otwarcia 57. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontrapunkt. Pierwszym wydarzeniem był piątkowy ballroom w Hali Odra pod hasłem "Nagich przyodziać". Kolejnym był stół społeczny, na który zaproszono wszystkich mieszkańców Szczecina. W Ogrodach Śródmieście, pod hasłem "Głodnych nakarmić, spragnionych napoić", częstowano przybyłych jedzeniem przygotowanym przez różne stowarzyszenia i grupy.

Otwarcie festiwalu odbywa się pod nazwą "Transgraniczne Spotkania Kulturalne - 7 aktów miłosierdzia", co stanowi nawiązanie do obrazu Caravaggia o tym samym tytule. W sobotę, 20 kwietnia, mieszkańców Szczecina zaproszono, aby zasiedli przy wspólnym stole. Organizatorzy przygotowali bowiem mnóstwo - głównie wegańskich - posiłków. Były placki ziemniaczane, pierogi, rogaliki, kotlety z marchwi i białej fasoli, warenyky, zupa meksykańska czy sałatka warzywna. Posiłki serwowały organizacje takie jak: Food Not Bombs (Jedzenie zamiast bomb), Stowarzyszenie Mi-Gracja, Koło Gospodyń Wiejskich "Aktywni na wsi" z Niemicy czy Śródmiejska Inicjatywa Sąsiedzka. Danie specjalne przygotował fotograf, Paweł Kula. Biesiada trwała od godziny 10.00 do 16.00. Zainteresowanie było spore, kolejki ustawiały się do placków i pierogów. Wśród gości byli ludzie z rożnych środowisk i w rożnym wieku, a atmosfera bardzo przyjazna.

Spotkanie przygotowała Karolina Gołębiowska, artystka wizualna. Dania powstały według przepisów z warsztatów polsko-niemieckich. - To okazja nie tylko do degustacji przygotowanych dań, ale również możliwość spotkania ze szczecińskimi aktywistamitkami i wszystkimi, którzy zechcą zasiąść przy wspólnym stole. Wierzymy, że atmosfera wspólnego jedzenia stworzy przestrzeń do rozmowy i wymiany doświadczeń, dzięki czemu uczta będzie miała wymiar nie tylko kulinarny - piszą organizatorzy festiwalu Kontrapunkt.

(aj)

Fot. Agata Jankowska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA