Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

W piątek otwarcie 57. Kontrapunktu

Data publikacji: 19 kwietnia 2024 r. 06:42
Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2024 r. 06:42
W piątek otwarcie 57. Kontrapunktu
fot. Agata Jankowska W ten weekend w Szczecinie rozpocznie się 57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontrapunkt.  

„Siedem aktów miłosierdzia”, czyli cykl prospołecznych i zaangażowanych spotkań otworzy 57. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontrapunkt. Bezpłatne społeczne otwarcie tego święta teatru wypełni cały weekend.

Pierwsze wydarzenie pt.: „Nagich przyodziać” rozpocznie się w piątek, 19 kwietnia. w Hali Odra. Zainicjuje ono zarówno kolejną edycję festiwalu Kontrapunkt, jak i cykl akcji pod hasłem „Siedem aktów miłosierdzia” inspirowanych obrazem Caravaggia o tym samym tytule. Będzie to spotkanie z kulturą ballroomu i performancem. Start o godz. 19. Następnego dnia w Ogrodach Śródmieście przy ul. Wielkopolskiej o godz. 10 zacznie się akcja „Głodnych nakarmić, spragnionych napoić...”. Goście zasiądą wspólnie przy jednym stole, a aktywiści przygotują dania według przepisów z warsztatów polsko-niemieckich. Tego samego dnia o godz. 14 w Marinie Gocław zacznie się akcja „Chorych nawiedzać” i będzie ona dotyczyła relacji miasta i wody, czyli Szczecina i Odry. O godz. 17 organizatorzy zapraszają na spektakl „Zmarłych nawiedzać”, który zaprezentowany zostanie w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta przy pl. Armii Krajowej. W niedzielę o godz. 12 zacznie się pochód „Podróżnych w dom przyjąć”, o godz. 14 performance na Wałach Chrobrego zatytułowanych „Więźniów pocieszać”, o godz. 16 ponownie spektakl „Zmarłych pogrzebać” (w UM).

Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest bezpłatny i otwarty dla mieszkańców Szczecina. Jedynie na spektakl „Zmarłych pocieszać” wymagane są bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie biletowej Teatru Współczesnego.

Kontrapunkt to ponad miesiąc spektakli z całego świata. Szczegółowy program i bilety dostępne są na stronie festiwalu. ©℗

(aj)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA