Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Oto miejsce dla hip-hopowców

Data publikacji: 04 czerwca 2016 r. 11:58
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Oto miejsce dla hip-hopowców
 

Przy ul. Parkowej 1 w Szczecinie powstanie miejsce skierowane do miłośników kultury hip-hopowej i muzyki miejskiej. Swoją siedzibę otwiera tam magazyn VAIB, jedyne w Polsce pismo o hip-hopie. Redakcji w krótkim czasie udało się zebrać minimalną kwotę potrzebną na remont lokalu.

VAIB ogłosił zbiórkę pieniędzy na portalu crowfundingowym wspieram.to. Minimalną kwotę pięciu tysięcy złotych redakcja uzbierała w krótkim czasie. Ale pozostało jeszcze ponad 20 dni do końca zbiórki i pieniądze wciąż można wysyłać - im większa będzie ostateczna suma, tym bardziej kompleksowy remont zostanie przeprowadzony. Osobom, które dokonają wpłat, zostaną wysłane upominki i gadżety.

- Planujemy organizowanie tu spotkań z przedstawicielami sceny hip-hopowej, podczas których będzie można porozmawiać, zrobić fotki czy dać płyty do podpisania - opowiada Adam Romanowski, redaktor naczelny VAIB. - W planach są także hip-hopowe warsztaty - z bboyami, raperami, dj-ami i writerami, podczas których będą dzielić się swoim doświadczeniem i techniką. Chcemy organizować cykliczną giełdę płytową, z rapem polskim, europejskim i światowym, CD i winyle. Mamy ciekawy cel przy zebraniu dwudziestu tysięcy, aktualnie jest to tajemnica, ale wiemy, że jest to nowy pomysł na skalę dziennikarstwa hip-hopowego w naszym kraju. Nawet jak nie uda się zebrać tej kwoty, będziemy chcieli ten projekt zrealizować, może wtedy ruszymy z mniejszym rozmachem, ale nie zrezygnujemy z planów.©℗

(as)

Na zdj. 1: Tak wygląda siedziba pisma VAIB obecnie.

Na zdj. 2: A tak ma wyglądać po remoncie.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera" oraz e-wydaniu z 6 czerwca 2016 r.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA