Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Oszustka aresztowana. Nie miała litości dla seniorów [FILM]

Data publikacji: 2019-11-27 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-30 15:25
Oszustka aresztowana. Nie miała litości dla seniorów
 

Oszuści, którzy upatrują sobie starsze osoby, by je okraść z oszczędności, znów dali o sobie znać. Tym razem w powiecie szczecineckim. Oszustka dzwoniąc do seniorki, podała się za jej siostrzenicę i przekonywała, że pilnie potrzebuje pieniędzy, bo miała wypadek drogowy.

Policja wpadła na trop kobiety, która w procederze oszustwa pełniła rolę kurierki. 24-latka odbierała pieniądze od oszukanych seniorów, a potem we wskazanym miejscu przekazywała je innej osobie. Wpadła w ręce mundurowych na terenie Wielkopolski. Szybko okazało się, że dwukrotnie odebrała ona pieniądze od starszych osób mieszkających na terenie powiatu szczecineckiego. Łupem oszustów padło ponad 110 tys. zł.

– Z ustaleń śledczych wynika, że pod koniec września do seniorki z powiatu szczecineckiego zadzwoniła kobieta podająca się za jej siostrzenicę. Rozmówczyni twierdziła, że brała udział w zdarzeniu drogowym i potrzebuje pieniędzy. Podobna sytuacja miała miejsce następnego dnia, w innej części powiatu szczecineckiego. W tym jednak przypadku do seniorki zatelefonował mężczyzna, podając się za jej syna. Rozmówca twierdził, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Mieszkanka powiatu szczecineckiego przekazała kobiecie, która zgłosiła się po przesyłkę, 40 tysięcy złotych – relacjonuje asp. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Szczegółowe okoliczności tych zdarzeń bada policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczecinku. 24-latka usłyszała już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

Film: policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2019-11-28 08:09:09
Kara śmierci byłaby chyba rozsądnym rozwiązaniem.
A powinno byc
2019-11-27 22:01:07
Im starszy tym Madrzejszy i Swym dluuugim Zyciem... a tu jest odwrotnie !/?? Czyli: im sie Czlowiek bardziej Starzeje - tym bardziej dziecinnieje !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA