środa, 23 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Oszpecony dźwigozaur. Sprawca zatrzymany na gorącym uczynku

Oszpecony dźwigozaur. Sprawca zatrzymany na gorącym uczynku

Oszpecony dźwigozaur. Sprawca zatrzymany na gorącym uczynku
Data publikacji: 2019-09-17 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18 17:06
Wywietleń: 3557 415504

Jeden z odnowionych w 2017 roku szczecińskich dźwigozaurów został oszpecony przez pseudografficiarza. "Przykro nam, że praca nad przywróceniem blasku zabytku i symbolu Szczecina została tak bezmyślnie potraktowana" - czytamy na stronie Visit Szczecin.

Szary napis "REWZ" znajduje się na górnej części dźwigu portowego. Oznacza to, że wandal musiał się wspiąć, aby dokonać swojego "dzieła". Sprawca został zatrzymany przez szczecińską policję na gorącym uczynku. Trwają policyjne czynności z jego udziałem.

Wandalizm w Szczecinie to poważny problem. Autorzy szpecących napisów wydają się bezkarni - najczęściej należy ich przyłapać na gorącym uczynku, aby ponieśli karę.

- To po prostu skandal - komentuje sprawę prezydent Szczecina Piotra Krzystek. - W głowie się nie mieści, że ktoś celowo wchodzi na dźwigozaura, by go pomazać. Na szczęście sprawca został złapany na gorącym uczynku. Mam nadzieję, że konsekwencje będą surowe.   

(isz)

Fot. Visit Szczecin

 

 

 

Komentarze

Zaraz tam skandal
Chłopak jest artystą i czuje potrzebę autoprezentacji. Postawcie mu kawałek muru i niech se maluje. Czy tam pisze.
2019-09-18 16:41:24
Czytelnik
Brak autora artykułu :(
2019-09-18 15:42:46
rob
Ja bym go postawil pod pregiezem lub w dybach sa takie na Zamku na miesiac o chlebie i wodzie na Pl Orla Bialego przed AS jako rzezbiarska instalacje.Oczywiscie w pomaranczowym drelichu ze stosownym napisem
2019-09-18 08:43:43
do: chester
Oszalałeś? Chcesz jeszcze chłopakowi przyjemność zrobić?
2019-09-18 07:00:10
Silni ze zrazem
W glowie sie nie miesci?? Co prezydent nie slyszal o graficiarzach? Gdzie on mieszka? Kiedy zlapia zlo??
2019-09-17 21:10:16
Jas
Na czole to samo mu wymalować w formie tatuażu na całe życie to sie nauczy + kara z 50 tyś to będzie zapieprzał pół życia żeby to spłacić
2019-09-17 20:26:04
chester
Za karę wsadźcie mu w dupę puszkę ze sprayem.
2019-09-17 20:10:37
As
Wiesiek - a czemu na jego koszt? Dlaczego ktokolwiek ma po tym debilu sprzątać? Niech on to usunie SAM, skoro pomazał, a w ramach zadośćuczynienia dodatkowo niech wyczyści z podobnych bohomazów jeden z kwartałów w mieście - oczywiście środki którymi to zrobi, ma sam zapewnić, mało tego czyszczenie w szczycie, w specjalnym drelichu - tak żeby go wszyscy mogli sobie pooglądać i przekazać 'życzliwe' słowo. Wychowanie przez pracę... to metoda najskuteczniejsza.
2019-09-17 20:06:09
do Dinozaura i do Srogi
Tak wsadzic do wiezieni i utrzymywacc z naszych podatkow. Dowalic kare z 10 tys, to na drugi raz sie zastanowi. Nie stac go, to komornik zawsze cos znajdzie, a reszte moze odpracowac np. czyszczac miasto z plakatow, banerow wyborczych. Wiadomo, ze nie wszystkie komitety to robia.
2019-09-17 19:49:23
nemo161
Dowalić mu odrestaurowanie zniszczonego elementu , przestuj, robociznę itp nauczy się gówniarz albo jego rodzice go wychowają.
2019-09-17 19:32:16
dinozaur
Nogi z dupy mu powyrywać. A swoją drogą brawa dla policji, że gnoja złapali. Dopisać mu grzechy z bohomazy ZŁA i wsadzić na pięć lat
2019-09-17 16:53:34
czytam
Może Szczecin jest miastem bezpieczniejszym , niż Gdańsk , gdzie ekoterroryści weszli na dżwigi ?Tak powinno być !
2019-09-17 16:24:52
Srogi
Proponuję 1 rok więzienia dla tego wandala
2019-09-17 15:46:37
Ajo
No chyba zapłaci za dewastację? Nie będzie to kolejna pseudo nagonka polityczna i umorzenie sprawy?
2019-09-17 15:45:20
Lwowskie gwiazdy na tle Lwowskiego nieba
Brawa dla policji.Tępić to bydło.Nie pozwólmy by nasze miasto było pomazane jak Berlin czy Londyn.
2019-09-17 15:22:58
Wiesiek
Brawo dla tych co go złapali.Proponuję żeby na jego koszt usunąć wszystkie bazgroły w mieście.
2019-09-17 15:18:45