poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Był pożar, jest straszny smród. Zamykajcie okna!

Był pożar, jest straszny smród. Zamykajcie okna!

Był pożar, jest straszny smród. Zamykajcie okna!
Data publikacji: 2018-09-20 23:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-21 18:01
Wywietleń: 3644 352219

Mieszkańcy Szczecina w mediach społecznościowych alarmują, że w powietrzu unosi się okropny smród – spowodowany pożarem na składowisku złomu przy ul. Pomorskiej na prawobrzeżu, który dogasza właśnie straż pożarna.

Odór jest problemem nie tylko na prawobrzeżu, ale także m.in. na Niebuszewie, na al. Wyzwolenia, na ul. Komuny Paryskiej. Niektórzy internauci skarżą się na bóle głowy i duszności, a także na reakcje alergiczne. Spory problem mają astmatycy.

Policja apeluje, aby nie wychodzić z domów i pozamykać wszystkie okna.

Przypomnijmy: po południu na ul. Pomorskiej na prawobrzeżu w Szczecinie wybuchł groźnie wyglądający pożar. Kłęby gęstego czarnego dymu biły tak wysoko w powietrze, że były widoczne nawet ze śródmieścia. Do akcji ruszyła straż pożarna. Ulica Pomorska została zamknięta.

Nie ma informacji, żeby w pożarze ktoś ucierpiał. Internauci wskazywali, że pożar w tym miejscu wybuchł już po raz kolejny.

Głos w sprawie wydarzeń na ul. Pomorskiej zabrał także prezydent Piotr Krzystek. Na Facebooku napisał tak: „Szanowni Państwo, jak wiecie, przy ul. Pomorskiej doszło do groźnego pożaru. Ostry, nieprzyjemny zapach jest wyczuwalny w promieniu wielu kilometrów. Apel od służb: ograniczajmy wyjścia do minimum i nie otwierajmy okien”.

Po g. 23 komunikat wydał także Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki: - Trwa proces dogaszania, teren po pożarze polewany jest wodą - wyjaśnia st. bryg Jacek Rudziński, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie - jeszcze przez kilka godzin nad paleniskiem będzie unosił się dym, ale w przeważającej większości to para wodna.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie informuje, że w trakcie pożaru jakość powietrza uległa znacznemu pogorszeniu. Stwierdzono zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko - starszych i dzieci, osób z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatyków i innych, podatnych na zanieczyszczenia.

W związku z tym należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz, zwłaszcza przy wystąpieniu kaszlu lub podrażnień gardła.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie na bieżąco badają jakość powietrza i wody. W przedsiębiorstwie, na terenie którego doszło do pożaru zostanie przeprowadzona kontrola przestrzegania wymogów ochrony środowiska.

Aktualne dane dotyczące jakości powietrza znajdują się na stronie internetowej: https://powietrze.wios.szczecin.pl

Jakość powietrza w rejonie pożaru i w Szczecinie będzie badana również w kolejnych dniach przez WIO”.

(as)

Fot. Facebook/Suszą!Szczecin

Komentarze

b.masarz
A czy ten dym nie dotarł"przypadkiem"do "AGRYFU"?Będziemy jeść kiełbasę "złomową"!!!!
2018-09-21 11:06:28
tobago
„Szanowni Państwo, jak wiecie," kolejny szpagatowy yntelygent. Konsekwencje wyciągnij od tej firmy, to nie pierwszy pożar u nich, a nie będziesz wydawać takie miałkie komunikaty.
2018-09-21 10:27:39
środowiskowy
decyzja 500 zł mandatu
2018-09-21 09:40:31
Mieszkaniec Dąbia
To nie był ich pierwszy pożar kłamią w oświadczeniu ,wcześniej były dwa ,jeden w 2014 i jeszcze jeden wcześniej,myślą ,że ludzie nie pamiętają tego smrodu .
2018-09-21 09:39:12
Ktoś
To nie był pierwszy ich pożar ,kłamią ,były dwa wcześniej jeden w 2014 i jeden jeszcze wcześniej .
2018-09-21 09:32:31
amatorzy,
Jjeszcze przez kilka godzin nad paleniskiem będzie unosił się dym, ale w przeważającej większości to para wodna."- to para to tez dym ale z wody??
2018-09-21 08:50:09
Zbig
Może w ramach polepszenia jakości powietrza cofnąć im zgody na prowadzenie takiej działalności w mieście? A propos od dziś palę zepsute aAGD na działce. Będzie na pewno mniej dymu, a i powietrze nie zanieczyści się spalinami wydalanymi przez auta przewożące zbierane odpady.
2018-09-21 08:35:17
Jak niżej
Dokładnie, bo pożar o takich rozmiarach nie wywołały zwierzątka z lasu, a celowe działanie człowieka. W tej sprawie mają ogromne pole po-pis-u rządzący i oczywiście doprowadzenie do należytego ukarania winnych.
2018-09-21 08:28:48
Dokąd za POżary pustostanów nie będzie wyroków wieloletniego więzienia, biznes będzie szedł.
.
2018-09-21 08:27:42
?
Gdzie się podziały komentarze?
2018-09-21 08:14:21
Antydebil
Ciekawe ile pieców trzeba wymienić żeby zrekompensować skutki tej katastrofy?...takie tam preludium do programu "Czyste powietrze"
2018-09-21 07:25:08
Jarun
Jakieś bzdury podali w TVN. Od kiedy to się pralka i lodówka tak pali? Podpalili jakieś "dzikie" składowisko. "Zapaliło się od maszyny"? I nie mogli ugasić? Od kiedy to się złom pali ? A śmierdzieć na lewobrzeżu już nie cuchnie.
2018-09-21 07:24:19
Zet@
pytanie nasuwające się po kolejnym pożarze - dlaczego taka firma funkcjonuje w centrum prawobrzeża obok "sypialni Szczecina"? już po pierwszym incydencie powinna być wyprowadzona na inny teren. przecież nawet akcja straży w takim terenie jest utrudniona.
2018-09-21 07:15:46
Piotr
Brawo Wy! O godz. 23 stwierdzono pogorszenie jakości powietrza!!!! Kuzwa, gdzie my żyjemy!? A oni mysleli, że ta czarna chmura toksycznych spalin jest jak solanka w Ciechocinku????
2018-09-21 06:57:02
Daro
Odszkodowania dla ludzi za skazenie powietrza i wdychanie tego czegos od firmy Tom a o srodowisku nie wspominajac
2018-09-21 06:35:08
,
Dać karę milion, a jeśli nie mają, to komornicza licytacja firmy i po problemie. Jeden złomiarz sterroryzował całe miasto? Przecież to skandal, że jest piękna pogoda, miły wieczór, a nie można otworzyć okna, ani pójść na spacer, i to w miejscach oddalonych o kilkanaście kilometrów.
2018-09-21 06:33:12
Odorek-Bis
lecz jest pytanie czy taki pożar trujący nie jest skutkiem zaniedbań we władzach firmy i czy jest to zgodne z kodeksem karnym? czy w czasach schyłkowych zdobyczy "PO-st komunizmu" jest możliwe skazanie winnych czy jeszcze nie?czy też kodeks prawny "pomroczności jasnej" będzie stosowany