Niedziela, 24 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Ostatnie pożegnanie Piotra Jani

Data publikacji: 16 sierpnia 2016 r. 11:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Ostatnie pożegnanie Piotra Jani
 

Ostatnie pożegnanie Piotra Jani, wojewody zachodniopomorskiego, odbędzie się w piątek 
w Szczecinie. Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 12. Pogrzeb na Cmentarzu Centralnym - o godzinie 14.

- Od godz. 11 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła można będzie wpisać się do księgi kondolencyjnej - informuje Piotr Pieleszek z Centrum Prasowego Wojewody. - O godz. 13.30 spod katedry wyruszy kondukt żałobny na Cmentarz Centralny. Będzie przemieszczał się trasą: ul. Wyszyńskiego, Brama Portowa, ul. Krzywoustego, pl. Kościuszki, al. Piastów, ul. Ku Słońcu.

W dniu pogrzebu, o godz. 11.55 na terenie województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe. Piotr Jania zostanie pochowany w Alei Zasłużonych.

W gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dostępna jest księga kondolencyjna. Do księgi będzie można wpisywać się dziś i jutro od godz. 7.30 do 18. 

Piotr Jania zmarł w niedzielę w Zabrzu. Był po operacji serca. Miał 64 lata. Pełnił funkcję wojewody od grudnia ubiegłego roku – z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku Marka Tałasiewicza z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej Piotr Jania pełnił funkcję radnego Szczecina. Pracował również m.in. w Zarządzie Morskich Portów Szczecin-Świnoujście oraz w Zarządzie Drobnicy Port Szczecin. W PRL-u był zaangażowany w działalność opozycyjną.  W 2008 r. został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. ©℗

(as)

Na zdj.: W księdze kondolencyjnej pamięci Piotra Jani możemy wpisywać się w gmachu ZUW do czwartku.

Fot. R.STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Obywatel
2016-08-16 22:57:13
Z całym szacunkiem dla Ś.P. Wojewody P.Piotra Jani ale... Dlaczego w godzinach szczytu będzie zablokowane Centrum Miasta co najmniej na 3 godziny ??? Wojewoda to stanowisko z nominacji ; rozumiem gdyby to było stanowisko z wyboru powszechnego jak np.Prezydent Miasta czy Poseł lub Senator RP. Może ktoś mi to wytłumaczyć ? (Bez zbędnych komentarzy i złośliwości). Szczere Kondolencje dla Rodziny
Żal
2016-08-16 15:25:14
Żegnaj Piotrze.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA