wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową

Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową

Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową
Data publikacji: 2020-06-15 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-15 22:34
Wywietleń: 1297 459494

To ostatnie chwile Teatru Letniego w obecnym kształcie. Bo choć jeszcze nic na to nie wskazuje, formalnie jest to już przekazany wykonawcy plac budowy. Wkrótce teren zostanie ogrodzony, zajmie go ciężki sprzęt, więc kolejna okazja na spojrzenie z czoła amfiteatru na jedną z największych scen plenerowych w Polsce powtórzy się dopiero za 20 miesięcy. 

Teatr Letniego im. Heleny Majdaniec zostanie przebudowany i rozbudowany zgodnie z wizją londyńskiego biura architektonicznego Flanagan Lawrence. Zwycięzcy międzynarodowego konkursu sprzed pięciu lat. Magistrat powierzył realizację tej inwestycji spółce Adamietz. Kontrakt opiewa na 33,4 miliony złotych.

Za tę niemałą sumę zostanie m.in. rozebrane stare zadaszenie i wybudowane nowe, przebudowana i rozbudowana, a wreszcie też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych widownia amfiteatru. W zakres prac wchodzi również przebudowa wszystkich sieci technicznych i dróg dojazdowych. Najważniejsze, że mimo nadania plenerowej scenie nowoczesnego kształtu, nie zniknie żelbetowy łuk - nawiązujący formą do Gateway Arch w Saint Louis - wykonany w 1974 według projektu szczecińskiego architekta Zbigniewa Abrahamowicza. Tyle że w nowej konstrukcji zadaszenia amfiteatru raczej trudno będzie się doszukać historycznego kontekstu z amerykańskim pierwowzorem - dziełem Eero Saarinena. 

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Wizualizacje: Flanagan Lawrence

Na zdjęciach: Wkrótce rozpocznie się przebudowa Teatru Letniego, czyli realizacja kolejnej - po gmachu filharmonii i siedzibie "Przełomów" - współczesnej architektonicznej wizytówki Szczecina.

Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową Ostatnie chwile Teatru Letniego przed przebudową

Komentarze

pepek, piszesz kulturalnie, to kuriozum tutaj. Szacun.
Ale te potwory ja bym przetopił i odlał jakąś potrzebną kratkę ściekową. Fidiasz, Michał Anioł itp mnie ujmują.
2020-06-15 22:27:06
pepek
A co z ptakami Hasiora? Będą przeszkadzać koncepcji - tak jak maszt Maciejewicza gryzł się z bryłą filharmonii i psuł jej perspektywę? Podejrzewam, że za jakiś czas miejscy architekci przestrzeni dojdą do przekonania, że trzeba je przenieść.
2020-06-15 21:58:43
No !!! Start.
Biały, falisty blaszak. Krowi placek - kostnica miejska. Aleja upiorów. Zegar słoneczny, źle wetknięty patyk. Przebudowa pięknej alei Jana Pawła II (przed nami) - 24 miliony złotych (wierzycie, że na tym się skończy?). Hej szczecińscy Koledzy, co tam jeszcze ??
2020-06-15 21:35:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie