poniedziałek, 19 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powstanie plenerowa ikona architektury?

Powstanie plenerowa ikona architektury?

Powstanie plenerowa ikona architektury?
Data publikacji: 2020-06-03 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-11 20:39
Wywietleń: 1414 457888

To już pewne: wkrótce ruszy przebudowa Teatru Letniego w Szczecinie. Właśnie doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji. Realizacja kolejnej - po gmachu filharmonii i siedzibie "Przełomów" - architektronicznej wizytówki Szczecina pochłonie 33,4 miliony złotych.

Przebudowa i rozbudowa szczecińskiego amfiteatru w parku Kasprowicza została powierzona firmie Adamietz Sp. z o.o. Będzie realizowała - pod nadzorem Wydziału Inwestycji Miejskich - oryginalny projekt biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu.

- W zakres prac wchodzi m.in. rozbudowa sceny od strony widowni. Rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego. Przebudowa widowni, wszystkich sieci i dróg dojazdowych do obiektu. W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego - przypomina Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Teatr Letni im. H. Majdaniec to o miejsce dużych koncertów z udziałem gwiazd, uroczystości i imprez lokalnych, ale też zwykłych spotkań w niezwykłym parkowym otoczeniu. Początki tego obiektu sięgają lat 30. XX wieku. Natomiast gruntownie przebudowany został, według projektu arch. Zbigniewa Abrahamowicza, w 1974 r., kiedy to nadano amfiteatrowi obecny kształt z charakterystycznym łukiem nawiązującym swoją formą do Gateway Arch w Saint Louis.

Dzięki przebudowie amfiteatr zostanie zadaszony nad całą widownią, a ta wreszcie zostanie w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

Komentarze

optymista
mam nadzieję, że wraz z nowym amfiteatrem zostanie zrobiony porządek wokół. Asfaltowa aleja u góry wygląda fatalnie. Wydziobana, pokruszona nawierzchnia, dziury. Tam gdzie trasa jest szutrowo-ziemna - kamienie i nierówności.
2020-06-11 20:27:30
Ani Mru Mru
Na TVP Rozrywka powtarzają imprezy kabaretowe, które przed laty odbyły się w szczecińskim amfiteatrze. M.n. mój ulubiony Kabaret Moralnego Niepokoju czy Ani Mru Mru. Gdy powstanie lepiej zadaszony teatr letni będzie wspaniałe miejsce dla takich występów. Brawo.
2020-06-07 22:37:43
Letni
Projektant miał zapewne problem z tym teatrem na świezym powietrzu. Nie mógł go zaprojektować od podstaw, bo już jest ten betonowy łuk.Musiał go więc wkomponować.
2020-06-07 22:33:45
pejot
przytulić 33,4 mln pln w tych ciężkich czasach to wyjątkowe szczęście. Takich "inwestycji" będzie zapewne więcej bo żyć trzeba a przecież nikt ze szczecińskiej śmietany nie pójdzie za 20 pln/h do amazona.
2020-06-04 14:37:49
Henryk
Wspaniały pomysł i oby się udało
2020-06-04 14:33:46
Helga
Ponure ciemne zdjęcie tego obiektu nie rokuje dobrze dla projektu.Dowiedzmy się jak często jest używany ile koncertów i występów zaliczył ten obiekt za 10 ostatnich lat.Nie bójmy się pytać naszych władz o to
2020-06-04 13:26:11
felczer
Czy sponsorem przebudowy będzie firma "Always"?
2020-06-04 11:29:39
PopalachN.Warpno/Świnoujscie
50 ooo ooo za koncert discpolo lub kabaret polit.dowcipów, żadna inna biletowana impreza za 1oo zł/os., bo żadna inna biletowana impreza od 20 lat się nie sprzeda i ś nie odbędzie potwierdza,ŻE NAJLEPIEJ MOŻNA WYJSĆ NA SWOJE WYDAJĄC NIE SWOJE PIENIĄDZE NA NIE SWOJE I NIE DLA SIeBIE. Istniejacemu obiektowi potrzebna jest tylko prywatyzacja organizacji widowni...ale skąd wziąć widownię-konsumentów. Można by pozamykać obskurne zimne koncerty na Zamku Ks. na 2000ludzi( 1000 biletów to darmocha dla swoich:UrzM UrzWoj UrzMarsz. inne niby sponsory ) i pchnąć to w amfiteatr ustniejacy z isobistymi parasolkami. Za 50 000 000 ZŁ 0Jezu Maryja i OOO&CHOO!Amen to można KSK_Szn Kongresową Salę Koncertową postawić lub ścieższkę rowerową na palach postawić do Świnoujscie z Nowego Warpna ti tylko 11 km
2020-06-04 11:25:51
amfi
Jest gdzieś dostępna lista wydarzeń w tym miejscu, z ostatnich 10 lat, z podziałem na pory roku?
2020-06-04 06:56:11
Brawo
Nareszcie , jeżeli wyjdzie jak z filharmonia to będzie następny piękny punkt w Szczecinie którym się będzie można pochwalić
2020-06-04 05:56:00
J.
Świetny projekt! Byłoby super, gdyby powróciły spływające po bokach kaskadami fontanny. Teraz zasypali je ziemią i zrobili jakieś dziwne klomby...
2020-06-04 00:15:04
Hehe
Podpaska
2020-06-03 22:32:37
UWAGA
KATEGORYCZNY ZAKAZ wprowadzania psow!!!!
2020-06-03 21:44:36
Żeby ryby w Rusałce nie pozdychały ze strachu.
.
2020-06-03 20:36:20
art
Widziałem projekt i wizualizację.Wygląda to naprawdę ładnie i estetycznie.Bo faktycznie filharmonia,a szczególnie bunkier Przełomy to nieporozumienie.
2020-06-03 19:58:10
Kochani ratunku !! Kocham Szczecin, kocham Park Kasprowicza. Ale już drżę ze strachu i nerwów.
PLENEROWA IKONA ARCHITEKTURY. Już mamy MIEJSKĄ IKONĘ ARCHITEKTURY. Biały potwór z blachy falistej. Mieliśmy IKONĘ KULTURY - FRYGĘ.
2020-06-03 19:16:31
MR
Super wrócą występy artystów i niezależne kabarety ,:)
2020-06-03 19:16:26
MR
Super wrócą występy artystów i niezależne kabarety ,:)
2020-06-03 19:15:21