piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ostatnia Parada Drzew

Ostatnia Parada Drzew [GALERIA]

Ostatnia Parada Drzew
Data publikacji: 2019-10-19 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-20 09:37
Wywietleń: 1547 422777

Z Rynku Siennego, na ul. Wyszyńskiego. Potem ul. Farną, Tadeusza Mazowieckiego, Teofila Starzyńskiego, Parkową i Jana Chryzostoma Paska - taką trasą powędrowało w sobotę piętnaście klonów. Na specjalnych platformach przyjechały do przedszkola nr 65. Tam przezimują.

- A wiosną najprawdopodobniej znów ruszą w Szczecin - mówi Karolina Kulińska ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego.

Wędrujące drzewa, to akcja Szczecińskiego Ruchu Miejskiego i Rady Osiedla Stare Miasto mająca na celu pokazanie, jak bardzo potrzebna jest zieleń w mieście.

- Stawialiśmy je latem w różnych miejscach Śródmieścia. Wybieraliśmy takie, gdzie nie ma zieleni - przypomina Karolina Kulińska. - Chcieliśmy pokazać mieszkańcom, jak bardzo dzięki nawet kilku drzewom zmienia się przestrzeń, w której żyją.

Zielony projekt ma również uczyć, szczególnie młodych. Pokazywać korzyści, jakie dają drzewa: produkują tlen, oczyszczają powietrze i dają cień, który w takie lata, jak minione, jest zbawienny.

- Warto więc je sadzić - podkreśla nasza rozmówczyni. - I nie wycinajmy tych, które w Szczecinie jeszcze pozostały.

Marsz z wędrującymi drzewami wolontariusze rozpoczęli o godz. 9.30. Piętnaście klonów przewieźli ze Starówki do przedszkola przy ul. Jana Chryzostoma Paska. Tam drzewa pozostaną do następnego sezonu. Przez zimę będą się nimi opiekować przedszkolaki. Najpierw jednak przygotowały je do bezpiecznego przezimowania - pomogły wolontariuszom przesadzić drzewa do większych donic, a potem zakopać w ziemi.

(lw)

Na zdjęciu: Wędrujące klony przezimują przy Przedszkolu nr 65.

Fot. Dariusz Gorajski

Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew Ostatnia Parada Drzew

Komentarze

dyletant
"pomogły wolontariuszom przesadzić drzewa do większych donic, a potem zakopać w ziem". Czy jest na sali lekarz? Zamiast faktycznie zorganizować akcję sadzenia drzew, to pakują je do plastikowych donic, zakopują w ziemi po to, żeby na wiosnę znowu je wykopać i wozić po mieście. Co to ma wspólnego z ekologią? Aha, i ciekawostka: "produkują tlen". Naprawdę, kłania się wiedza z podstawówki, niektórym było jednak ciężko na biologii
2019-10-20 09:01:03
Kiedyś...
padnę ze śmiechu czytając takie informacje....
2019-10-19 22:11:08
Mała Madzia
Jak nie protestują z tęczowymi flagami to drzewa na spacer wyprowadzają .Super !Oby tak dalej !
2019-10-19 21:16:01
Promocja głupoty w najczystszej postaci
A policja zamiast zajmować się tym, czym powinna pilnuje kilku oszołomów. Tu nawet nie można mówić o zachowaniach proekologicznych, to wyłącznie bezmyślne pozerstwo
2019-10-19 16:38:47
Nie wierzę...
Fixum dyrdum w czystej postaci.
2019-10-19 15:49:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie