wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Debaty, wystawy, miasto

Debaty, wystawy, miasto

Debaty, wystawy, miasto
Data publikacji: 2015-11-20 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1702 38578

TRWA Westival Sztuka Architektury. Przed nami drugi weekend spotkań i rozmów o szczecińskiej architekturze. 

W tym roku Westival odbywa się pod hasłem „Wygrać Szczecin". Odnosi się ono do idei konkursów architektonicznych, które mają wyłaniać najlepsze projekty. W piątek o godz. 17 w Westival Forum (miasteczko festiwalowe przy Trasie Zamkowej w Szczecinie) rozpocznie się panel dyskusyjny na temat budownictwa mieszkalnego. Czy dla budownictwa mieszkaniowego społecznego i komercyjnego jakość architektury oznacza to samo? Na ile w osiąganiu oczekiwanej jakości pomocne są konkursy architektoniczne? O godz. 20.30 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich (ul. Mariacka 10, Szczecin) odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej najlepsze prace w konkursie Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. 

W sobotę o godz. 10 zwiedzanie biurowca Lastadia. O godz. 12 początek spaceru (siedziba SARP) ze znanym przewodnikiem miejskim Przemkiem Głową. Tym razem oprowadzi on i opowie o prawobrzeżu. Uczestnicy pojadą tramwajem na pętlę przy ul. Turkusowej i zwiedzą Zdroje, Podjuchy. O godz. 17. w Filharmonii Szczecińskiej wernisaż wystawy grafik Bożki Rydlewskiej. W godz. 17-21 trwać będzie dyskusja o wykorzystaniu architektury i konkursów w strategicznym planowaniu rozwoju miast. Zaprezentowane zostanie studium oparte o przykłady Gdyni i Katowic. W niedzielę o godz. 12 w filharmonii spotkanie autorskie z Bożką Rydlewską. Cały program Westivalu znajduje się na www.westival.pl. ©℗

(szymw) 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie