czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ośrodek niżowy wieczorem nad Pomorzem Zachodnim

Ośrodek niżowy wieczorem nad Pomorzem Zachodnim

Ośrodek niżowy wieczorem nad Pomorzem Zachodnim
Data publikacji: 2018-01-18 18:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1502 310172

Wzdłuż zachodniej granicy kraju pada śnieg; największe opady występują na Przedgórzu Sudeckim, w rejonie Słubic i Zielonej Góry - poinformował w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wieczorem ośrodek niżowy dotrze nad Pomorze Zachodnie.

Dyżurna synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk w czwartek poinformowała, że nad Polskę z terenu północnych Niemiec nasuwa się głęboki aktywny niż, z którym związane są m.in. intensywne opady śniegu i silny wiatr.

"O godzinie 13 zanotowano już opady śniegu wzdłuż naszej zachodniej granicy, miejscami - na Przedgórzu Sudeckim, w rejonie Słubic, Zielonej Góry - silniejsze" - powiedziała Tomczuk. Jak dodała, opady śniegu dość szybko przechodzą w opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu.

Zaznaczyła, że wiatr zaczyna przybierać na sile, a porywy na południu kraju dochodzą do 50 km/h. Dodała również, że wiatr będzie się wzmagał, a najsilniejsze porywy są spodziewane w województwach: lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i dolnośląskim oraz na południu województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tam wiatr może w porywach dochodzić do 110 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe dla 12 województw. W województwie dolnośląskim spodziewane są intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Na Mazowszu IMGW prognozuje "wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 50 km/h na północy i do 90 km/h na południu województwa. Wiatr z południa i południowego zachodu, w strefach opadów śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne". (PAP)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”