wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Orkiestra radosna, bezpieczna, rekordowa

Orkiestra radosna, bezpieczna, rekordowa

Orkiestra radosna, bezpieczna, rekordowa
Data publikacji: 2018-01-15 23:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 1144 309756

Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę po północy na jej koncie było ponad 81 mln złotych, co oznacza, że znów został pobity rekord. Wciąż trwa liczenie, ile pieniędzy głównemu celowi tej dobroczynnej imprezy przyniosły wszystkie kwesty, aukcje i licytacje. Przypomnijmy, że w tym roku, po siedmiu latach Orkiestra znów zagrała dla noworodków. 

Organizatorzy WOŚP w naszym województwie, a także policja, która zabezpieczała odbywające się w Szczecinie i regionie wydarzenia (ponad 750 mundurowych), oceniają, że tegoroczny finał imprezy był bezpieczny. Na naszym terenie kwestowało ponad 4 730 wolontariuszy. Kwesty przebiegały bez poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

- Mundurowi sprawdzają zgłoszenie zaginięcia jednej z puszek WOŚP w autobusie komunikacji miejskiej oraz informację dotyczącą wybrania pieniędzy z podrobionego pudełka oznaczonego naklejkami WOŚP - informuje asp. sztab. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Szczecińscy policjanci prowadzą również postępowanie dotyczące zgłoszenia kradzieży puszki WOŚP z jednego ze sklepów. Przy tak dużej liczbie wolontariuszy prowadzących charytatywną zbiórkę w naszym regionie opisane wydarzenia mają charakter incydentalny.

Szczecińskiej sztaby potwierdzają - mieszkańcy miasta byli życzliwi i hojni, a wspólna zabawa przyniosła mnóstwo pozytywnych emocji. Tym razem główne wydarzenia odbywały się na Łasztowni, gdzie zorganizowano wiele atrakcji i całe mnóstwo licytacji - te charyzmatycznie prowadził Robert Abelite ze sztabu TKKF Orkan, grający z Orkiestrą od 26 lat.

- Na licytacjach było około dwóch tysięcy przedmiotów - mówi R. Abelite. - Licząc na gorąco,  tylko z tych najdroższych ofert udało się zebrać ok. 14 tys. złotych. Statuetkę "Szczupaka" przekazaną przez szczecińską Jadłodzielnię wylicytowano za 1320 złotych, za 4,5 tysiąca "poszedł" zestaw bransoletek, rejs z WOPR-em za tysiąc, koszulka Kamila Grosickiego, podarowana przez prezydenta Piotra Krzystka za 500 złotych, podobnie spływ kajakowy z Aleksandrem Dobą i spacer z konserwatorem zabytków Małgorzatą Gwiazdowską. W trakcie imprezy na Łasztowni dominowały w tym roku atrakcje sportowo-rekreacyjne i to się sprawdziło. Szkoda, że nie włączyła się policja ze swoim sprzętem i treściami prewencyjnymi, ich uczestnictwo zawsze był cenne. Bardzo dziękujemy wszystkim, tym najmłodszym i najstarszym, za dobrą wspólną zabawę, uśmiechnięte buzie. Służbom za dobre zabezpieczenie imprezy. Piekarniom i cukierniom za to, jak zadbały o naszych wolontariuszy - każdy, kto miał identyfikator i puszkę, w ten zimny dzień w wielu miejscach mógł za darmo rozgrzać się gorącą kawą czy herbatą, zjeść ciastko. Myślę, że wszystko się udało. Ludzie domagali się nawet, żebyśmy w przyszłym roku grali wcześniej i do późna w nocy. 

Dziesięć szczecińskich sztabów jeszcze liczy pieniądze, jakie trafiły w niedzielę do puszek. TKKF Orkan, który miał aż 200 wolontariuszy, wynik poda w piątek.

- Wierzymy, że uda się pobić zeszłoroczny rekord, kiedy zebraliśmy 112 tysięcy złotych - mówi Wiktor Głowacki. 

Sztab WOŚP ZP Szczecińskiej Fundacji TPP (95 wolontariuszy) zebrał, według wstępnych danych, ponad 55 tys. zł i 520 euro, sztab Make It Funky Production 63 tys. zł. Honorowy wolontariusz WOŚP Łukasz Berezak, który był tam zarejestrowany, zebrał ponad 9 tysięcy złotych!

Anna Gniazdowska

Na zdjęciu: Główne wydarzenia WOŚP na Łasztowni zorganizowała gmina Szczecin i Szczecińska Agencja Artystyczna. Przez cały dzień trwały tam kwesty i licytacje. Teraz sztaby z tego miejsca i całego miasta liczą zebrane pieniądze.

Fot. Grzegorz Siwa

 

 

 

Komentarze

Bronisława
Brawo dla orkiestry i wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w zbiórkę na ten szczytny cel!!!
2018-01-16 20:36:17
Feminokaczysta
I na tacę sypnę i do puszki odpalę.
2018-01-16 17:13:54
@ Szczecin
Jeżeli masz na myśli transwestytów, to oni nie zbierają pieniędzy na tacę. Jeżeli księży, to oni nie chodzą w sukienkach.
2018-01-16 15:54:30
Obiektywny
Dawno nic o WOŚP nie było.
2018-01-16 15:50:04
Szczecin pomaga
Ludzie wyjdzie z domu i chociaż się zaangażujcie a nie tylko krytyka,aha nie zapomnijcie na tacę wrzucić pieniążka, przyda się na pewno biednemu panu w sukience
2018-01-16 15:11:21
nie nowoczesny
jaki rekord jak nikt nie wrzucał. zimnica taka że ludzie w domu byli!!!!!!!!!
2018-01-16 13:45:59
obserwator(R)
I z czego te ludzie takie zadowolone??? Ten facet na zdjęciu jakby 100 zł na chodniku znalazł.
2018-01-16 13:36:59
SromotnikBezwstydny
Niech nam zyje i rozkwita, Jurka Owsiaka Rzeczpospolita! Na pohybel czarnoksiężnikom!!!
2018-01-16 09:31:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”