piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Organizacje kobiece ze wsparciem. Wiec przed sądem w Szczecinie

Organizacje kobiece ze wsparciem. Wiec przed sądem w Szczecinie [FILM]

Organizacje kobiece ze wsparciem. Wiec przed sądem w Szczecinie
Data publikacji: 2020-07-15 16:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 11:53
Wywietleń: 1532 464853

Przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji wspierających kobiety stanęli w środę (15 lipca) przed Sądem Rejonowym przy pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie, gdzie decydowano co będzie dalej ze sprawą o gwałt 17-letniej dziewczyny. - Zuzanno, jesteśmy z tobą - mówili organizatorzy wiecu. - I z każdą osobą, która takiej przemocy seksualnej doświadczyła. 

Ta sprawa toczy się półtora roku. Chodzi o gwałt na nastolatce, do jakiego miało dojść na domówce w Szczecinie. Jak opisywały media, dziewczyna miała dostać drinka, po którym poczuła się słabo. Podał go chłopak, który miał potem nastolatkę zgwałcić. Jak informowano, to syn policjanta. Młody mężczyzna nie przyznał się do gwałtu. Zeznania były sprzeczne, uznano, że nie ma wystarczających dowodów. Prokuratura w Szczecinie odmówiła wszczęcia śledztwa. Sąd rozpatrywał wczoraj zażalenie na tę decyzje, które złożyła rodzina dziewczyny. Manifestujący domagali się kontynuowania rozprawy i rzetelnego wyroku.

- Takich kobiet w Polsce jest naprawdę sporo i potrzebują naszego wsparcia - mówiła przed sądem Joanna Piotrowska, koordynatorka Antyprzemocowej Sieci Kobiet i prezeska Fundacji Feminoteka. - Sądy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, nie znają się na przemocy seksualnej. Doprowadzają do tego, że kobiety, które mają odwagę szukać sprawiedliwości, są jeszcze raz krzywdzone. Dlatego tak ważne jest, żeby wspierać je w całym tym procesie, bo nasze wsparcie to ich siła. Mam nadzieję, że będziemy cały czas z Zuzanną ale i z innymi kobietami, które doświadczają przemocy seksualnej, gdzie zapadają wyroki w zawieszeniu, albo sprawcy są uniewinniani.

(gan)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: - Zuzanno, jesteśmy z tobą - mówili organizatorzy wiecu

Komentarze

@ do: tak pytam
Zapewne pochyli się nad każdym pedofilem. Dzięki temu że Duda odesłał nowelizację Kodeksu Karnego do Trybunału Konstytucyjnego, pedofile będą otrzymywać niższe kary. Zastanawia mnie dlaczego Duda tak broni tych pedofilów?
2020-07-16 14:04:39
Do@gwalt
Wg twojego ograniczonego rozumowania dziewczyna 17letnia ma wyszystkie prawa czyli moze juz pracowac wg ciebie nawet w bur.... elu bo tak np chce. Jesteś naprawde bardzo tempom osoba.
2020-07-16 13:47:52
rodo
I tak udostępnili jej dane?od imienia począwszy by ktoś mógł stygmatyzować?Czy taki protest to nie próba wpłynięcia na niezależny sąd?Czy są badania potwierdzające zdarzenie?Dlaczego tych informacji dziennikarz nie przekazuje w notce z protestu feministów?
2020-07-16 13:12:15
liczebnik
Kilkadziesiąt organizacji reprezentuje te kilkanaście dyżurnych protestujących?Co się nie zgadza w liczeniu.Dziewczyny bronić trzeba,gdzie są jej rodzice?Kto pozwolił iść na domówkę?
2020-07-16 13:08:12
do: tak pytam
Jeśli pokrzywdzona wystosuje, do prezydenta, wniosek o ułaskawienie, jak było w tamtym przypadku, to na pewno się nad nim pochyli.
2020-07-16 11:53:31
@Gwałt
Ty degeneracie. 17 letnia dziewczyna ma wszystkie prawa obywatelskie. Może nawet prowadzić życie seksualne z wybranym przez siebie partnerem. Ale to jej wybór. A teraz gnido wyobraź sobie że kolega/znajomy zgwałcił ci córkę 17 czy 20 letnią, albo żonę bardzo pełnoletnią. Ona przychodzi do domu z płaczem, a co ty jeden z drugim durniu, mówisz do kobiety - udowodnij, że tak było? Pomyśl kreaturo zanim coś napiszesz. Przepraszam za słownictwo ale ta dyskusja wyzwala tyle emocji. Brawa dla obrońców ZUZY. Dobrze że Kurier o tym pisze.
2020-07-16 11:23:04
tak pytam
Czy prezydent wszystkich pedofilów, który wkrótce rozpoczyna II kadencję go ułaskawi?
2020-07-16 08:02:23
Ed
Przecież to Wasze sądy i co nie wspierają Was? Pomijając wszystko jesli zgwalcil zamknąc do pudla
2020-07-16 07:54:01
Gwałt
A gdxie byli rodzice czy opiekunowie tej niepełnoletniej dziewczyny. Jak sie sprawa wydala to robia wielki szum bo gdyby bylo inaczej to wszystko bylo by okey i jesxcze by się chwaliła kolezankom o swoich "osiągnięciach", Fakt jest faktem ze przemocy nie można tolerować o ile miala miejsce
2020-07-16 05:13:42
szmer
@olaa - Od ponad tysiąca lat istnieje w Europie prawo, że to winę trzeba udowodnić, a nie to, że się nie jest wielbłądem. Przecież to prawniczy elementarz. Wyobrażasz sobie sytuację, że ktoś z ulicy teraz oskarża cię o jakiś dług i to teraz ty masz udowadniać, że żadnego długu nie zaciągałaś? Przecież to byłby kompletny absurd i każdy mógłby pozwać każdego dosłownie o wszystko, bez możliwości jakiejkolwiek obrony. A ta cała historia powyżej niech będzie ostrzeżeniem dla następnych dziewczyn. W pojedynkę nie chodzi się na jakieś domówki i nie żłopie się tam co popadnie - a już szczególnie w tym wieku! Po alkoholu różne głupoty potrafią chodzić po głowie, a następnego dnia można srogo tego pożałować - i to nawet bez niczyich złych intencji. A jak ktoś uważa inaczej i pozjadał wszystkie rozumy, to niech ponosi konsekwencje ryzyka, bo "chcącemu nie dzieje się krzywda". Rację oraz winę może i uda się udowodnić, ale brud zostaje na całe życie.
2020-07-16 04:05:07
długo do @ krótko, czyli PO_j..a jak mawia Neumann
- czytaj PO_J..y "chwoście"; Jak informowano, to syn policjanta.
2020-07-15 23:38:38
baby
Chociaż raz się do czegoś przydadzą.
2020-07-15 23:38:32
D...a łaskawy
Niech go d...a przyjaciel pedofilów ułaskawi...i git
2020-07-15 23:24:55
Jola
Kiedyś musi być ten pierwszy raz a dziewicą juz nie była
2020-07-15 23:02:58
A gdzie ta co cały czas występowa w pałatce co jeszcze zdobywała Berlin?
?
2020-07-15 22:31:44
@krótko
Jesteś z napływowych i skrzętnie wyławianych tu nieczytelnych, ograniczonych, często uczciwych, niepiśmiennych zabużan albo z biedy małopolskiej. To byli uczciwi Polacy. Bardzo prości ,ale Polacy. Wzięli cię do bezpieki. Powiedzieli k......a jesteś z nami. Teraz zostałeś sam . Chcesz się trochę nachapać. Nie pluj. Pracuj. .
2020-07-15 22:26:09
Organizacje kobiece przed sądem.
KOBIETY (!!!) ogarnijcie się. Jesteście piękne przed lustrem, kochankiem, mężem, dziećmi. (trudno) - na nagrobkach.
2020-07-15 22:08:16
krótko
Ten gwałciciel to pewnie syn jakiegoś księdza. Degenerat z degenerata.
2020-07-15 21:17:10
olaa
Relatywizm postrzegania powoduje,że ofiara musi udowadniać że jest ofiarą.I jakiś patologiczny element społeczeństwa doszukuje się winy u zgwałconej dziewczyny..."bo poszła na imprezę,bo z kimś rozmawiała". Idą do sklepu,do pracy,do lekarza-wszędzie ufamy ludziom dlatego tworzymy społeczeństwo obywatelakie.Kto łamie te zasady,kto łamie prawo-ma być ukarany.To takie proste.
2020-07-15 20:18:07
Murem za niewinnym
Czy sąd udowodnił chłopakowi gwałt? Jeśli nie, to dziewczyna powinna odpowiedzieć za fałszywe oskarżenia oraz za spożywanie alkoholu, bo była nieletnia.
2020-07-15 19:37:03
toi
gdzie barbie z gryfina z bucikami???
2020-07-15 19:27:52