Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Opóźni się remont kampusu

Data publikacji: 16 sierpnia 2016 r. 19:41
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Opóźni się remont kampusu
 

Opóźni się remont kampusu Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Piastów w Szczecinie. Upadłość ogłosiła bowiem firma Bartimex, wykonawca przebudowy. 

Dodatkowo wydłuża czas remontu inwentaryzacja stopnia zaawansowania prac, którą w związku z odejściem wykonawcy, uczelnia musi przeprowadzić - informuje Julia Poświatowska z US. - Na opóźnienie miały również wpływ zmiany w ustawie o przetargach publicznych, czego skutkiem były opóźnienia w przetargach na zakup wyposażenia obiektu.

Firmie Bartimex władze uniwersytetu naliczyły karę – kilkaset tysięcy złotych. Na uczelni rozważane jest oddanie sprawy do sądu. Przebudowa miała zakończyć się do końca września. Teraz realny termin to koniec bieżącego roku.

Czy opóźnienie wpłynie na koszty prac?
- Trudno w tej chwili to oszacować, ale jest takie ryzyko - odpowiada Julia Poświatowska. - Zależy to od uzasadnionych roszczeń podwykonawców firmy postawionej w stan upadłości.

Prof. Edward Włodarczyk, rektor US, po wygranych wyborach zapowiadał, że pod koniec jego kadencji kampus przy al. Piastów ma być "perłą architektoniczną Szczecina". Jak dotąd udało się wyremontować budynek przy al. Piastów 40b, do którego przeniesiono 4 biblioteki: Akademickiego Centrum Kształcenia Językowego, Filologiczną, Instytutu Filologii Germańskiej oraz Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. W efekcie powstała największa biblioteka filologiczna na Pomorzu Zachodnim.©℗

(as)

fot. Dariusz GORAJSKI

Remont kampusu przy al. Piastów ma potrwać do końca roku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA