niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ona tryska – on (swoje) robi

Ona tryska – on (swoje) robi

Ona tryska – on (swoje) robi
Data publikacji: 2017-06-09 16:29
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:18
Wywietleń: 293 268100

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji ostatnich lat - fontanna u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Wawrzyniaka. Nie dość, że trysnęła - jak pisaliśmy - z niemal miesięcznym opóźnieniem, to jeszcze nie jest w pełni gotowa do sezonu. Jak widać, wymaga „odświeżenia". Co w szczecińskich realiach oznacza przełożenie sporej części kamienia w nawierzchni okalającej wodotrysk.

W przypadku innych miejskich fontann, zwykle obleganych przez szczecinian i turystów, to byłby problem. Jednak nie w tym. Wodotrysk funkcjonuje w miejscu o tak dużym natężeniu ruchu tramwajowego i samochodowego, generującego tyle hałasu, spalin oraz pyłów, że o relaksie i wypoczynku w tym otoczeniu nie ma mowy. Stąd fontanna choć nowa, to jakby zapomniana...

(an)

Fot. Robert Stachnik

Ona tryska – on (swoje) robi Ona tryska – on (swoje) robi Ona tryska – on (swoje) robi

Komentarze

D
Drogi „Kurierze”. Państwo macie jakiś rodzaj fiksacji na punkcie tego miejsca. Tymczasem w Szczecinie są fontanny, których funkcjonowanie daje rzeczywiste powody do krytyki. Fontanna przy kościele garnizonowym – zbudowana za gigantyczne pieniądze (8 milionów) jest obstawiona z wszystkich stron parkującymi tam samochodami, tworząc jakiś rodzaj absurdalnego parkingu z wodotryskiem(!!!). Kilkadziesiąt metrów dalej, na rogu Wojska Polskiego fontanna, której od lat nie udaje się uruchomić. Uwierzcie, jest w Szczecinie o czym pisać ;)
2017-06-10 14:40:00
rowerzysta
Im więcej fontann tym jakoś raźniej bo cieszą oczy. Są też fontanny niebezpieczne np ta przy kościele garnizonowym. 170cm wody!!!!!!!. Kiedyś dzięki bezmyślności kogoś, ktoś się utopi. Ale ja nie o tym. Jest przy fontannie na Jasnych Błoniach plac. Na tym placu jest kran, który działa na przycisk. Jak naciśniesz to się ochlapiesz albo napijesz. I to działa. Identyczne urządzenie jest na pl Lotników. Ale od wielu lat ktoś urwał kran i urządzenie nie działa. Pytam ile to kłopotu naprawić ?. Niby drobiazg, ale przynosi wstyd miastu.
2017-06-09 20:42:10
ewa35
Totalny, sterowany nalot mediow na fontanne Ktos, komus nie dogodził?
2017-06-09 20:34:32
Sedina2008
Redakcja ma fioła na punkcie krytykowania tej fontanny. Fontanna w dniu dzisiejszym była oblegana przez dzieci oraz ludzi starszych. Pan redaktor nie może przeboleć, ze lokatorzy mieszkań przy ruchliwych ulicach też mają prawo, aby na chwilę przystanąć i odpocząć w miłym chłodnym do wody powietrzu.
2017-06-09 18:24:36
OK.2010
A pozostałe fontanny na pl. Orła Białego, ul. Dworcowej, pl. Kościuszki, al. Jana Pawła II, Wały Chrobrego, Bartłomiejka czy nie piękne ? WSPANIAŁE.
2017-06-09 17:47:07
Kaśka
Bardzo fajne miejsce, lubiane przez mieszkańców. Dziś mnóstwo dzieciaków się tam bawiło, jak jest ładna pogoda, ludzi tam nie brak.
2017-06-09 17:06:26
Q
Zapomniana fontanna? Piszecie o niej już drugi raz w tym tygodniu.
2017-06-09 16:49:59