Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Niech jeszcze pomalują trawę!

Data publikacji: 26 maja 2017 r. 15:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:41
Niech jeszcze pomalują trawę!
 

Na sobotę (27 maja) w Gryfinie zaplanowane zostały uroczystości związane z uczczeniem pamięci ks. Jana Palicy, pierwszego proboszcza powojennego miasta. Jednym z elementów tych obchodów ma być oficjalne nadanie imienia zasłużonego księdza rondu u zbiegu ulic 9 Maja, Sienkiewicza, Armii Krajowej (w pobliżu przejazdu kolejowego). Rondo wybudowane zostało w ub. roku w związku z przebudową kilku ulic w mieście na zlecenie powiatu.

Okazało się jednak, że nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym wymaga remontu; usuwanie usterek odbędzie się w ramach gwarancji. Okalający rondo kamień brukowy został zdemontowany. Drogowcy nie zdążą jednak zakończyć prac przed sobotnimi uroczystościami. Kostki bruku przeniesiono więc z powrotem na rondo, a później – po uroczystościach – znów zostaną stąd usunięte, by potem należycie je zamontować. 

- Widok tych kamieni niedbale poupychanych dookoła ronda przypomina krajobraz księżycowy – mówi spotkany w okolicy skrzyżowania  gryfinianin. 

Zaproszeni goście i mieszkańcy miasta na własne oczy zobaczą jutro tę prowizorkę, jaką społeczeństwu zafundowali decydenci. 

- Jak w głębokim PRL-u – dodaje inny mieszkaniec Gryfina. – Pamiętam takie czasy, że gdy przyjeżdżał jakiś oficjel, to nawet trawę malowano na zielono. No to mamy powtórkę z rozrywki, niech jeszcze pomalują tu trawę. Tylko z czego tu się śmiać, przecież ktoś za to będzie musiał zapłacić. W ostatecznym rozrachunku będą to pieniądze podatników. Jedynie teren pod kamieniem, na którym umieszczona zostanie pamiątkowa tablica, zrobiony jest jak należy. 

Tekst i fot. (akme)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cap kościelny
2017-05-27 20:57:44
Czy to ten , któremu wibrator utkwił ?
obserwator
2017-05-26 21:07:53
winny starosta który zlosliwie to zrobił
Smutne to
2017-05-26 16:31:19
Żałosne to mało powiedziane....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA