Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Olimpijczycy w stargardzkim starostwie

Data publikacji: 01 listopada 2019 r. 22:25
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2019 r. 22:23
Olimpijczycy w stargardzkim starostwie
 

W holu Starostwa Powiatowego w Stargardzie odbył się 30 października wernisaż wystawy, upamiętniającej sylwetki olimpijczyków związanych z tym miastem. Inicjatywa została zrealizowana przez Zachodniopomorską Radę Olimpijską, przy wsparciu Stargardzkiego Klubu Olimpijczyka i dzięki życzliwości władz Powiatu Stargardzkiego.

Wystawa, eksponowana wcześniej na plenerowych nośnikach w jednym ze stargardzkich parków, jest lokalnym akcentem obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i polskiego ruchu olimpijskiego. Gośćmi wydarzenia byli żeglarze; uczestnicy zawodów Przyjaźń 84 w Talinnie – Janusz Olszewski (prezes Stargardzkiego Klubu Olimpijczyka), Ryszard Chybiński i Jan Kwieciński oraz gość specjalny – mistrzyni świata, dwukrotna olimpijka i nadzieja na igrzyska w Tokio Agnieszka Skrzypulec.
Zwieńczeniem jubileuszowego roku olimpijskiego będzie w Stargardzie grudniowy Memoriał Pływacki Władysława Wojtakajtisa, zmarłego przed kilku laty stargardzkiego olimpijczyka w Meksyku(1968) i Monachium ( 1972).

(a)

Fot. Stargardzki Klub Olimpijczyka

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA