wtorek, 16 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Oleje smarowe jako napędowe

Oleje smarowe jako napędowe

Oleje smarowe jako napędowe
Data publikacji: 2016-06-01 07:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1835 136047

Na posesji w przemysłowej części Zgierza (woj. łódzkie) zamieniano oleje smarowe w napędowe. Nielegalny proceder został ukrócony podczas wspólnej akcji celników z Łodzi, Szczecina, Poznania i Warszawy. Zarekwirowali tam ponad 170 tys. litrów różnych produktów ropopochodnych.
Funkcjonariusze Służby Celnej ustalili, że w przemysłowej części Zgierza może się odbywać zmiana przeznaczenia olejów smarowych, polegająca na ich wykorzystywaniu do celów napędowych. Podczas kontroli wytypowanej posesji celnicy zarekwirowali ponad 170 tys. litrów różnych produktów ropopochodnych, które miały trafić na rynek jako oleje napędowe. Zatrzymali też ciągniki siodłowe, autocysterny, oraz naziemne zbiorniki, wmontowane w kontenery.
Wartość zajętego paliwa celnicy szacują na blisko 650 tys. złotych. Straty, które poniósłby Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej od niego akcyzy, to ponad 300 tys. zł.
- Warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale tego roku, na terenie województwa zachodniopomorskiego funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali ponad 100 tys. litrów oleju smarowego, wykorzystywanego jako olej napędowy - dodaje Aneta Grzegorzewska-Tórz, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie. - Służba Celna przestrzega przed kupnem i używaniem do napędu pojazdów paliw niewiadomego pochodzenia. Oszczędności przy tańszym zakupie są pozorne, w dłuższej perspektywie czasu takie paliwo działa szkodliwie na układ paliwowy i silnik, a koszty remontu znacznie przewyższają uprzednie oszczędności.
(mag)

 

 

 

 

Oleje smarowe jako napędowe

Komentarze

@pensja
Nie byłoby tego problemu, gdyby podatki (szczególnie akcyza) wliczane w cenę oleju napędowego, opałowego, dla rolników i rybaków, rycynowego, rzepakowego, frytury itp były jednakowe i niższe niż teraz.
2016-06-01 11:42:22
Pensja
Drogie dzieci, i właśnie stąd biorą się wille i super luksusowe samochody, które widzicie na ulicach i dziwicie się, jak młodzi ludzie na to zapracowali.
2016-06-01 09:25:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie