Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Oleje smarowe jako napędowe

Data publikacji: 01 czerwca 2016 r. 07:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Oleje smarowe jako napędowe
 

Na posesji w przemysłowej części Zgierza (woj. łódzkie) zamieniano oleje smarowe w napędowe. Nielegalny proceder został ukrócony podczas wspólnej akcji celników z Łodzi, Szczecina, Poznania i Warszawy. Zarekwirowali tam ponad 170 tys. litrów różnych produktów ropopochodnych.
Funkcjonariusze Służby Celnej ustalili, że w przemysłowej części Zgierza może się odbywać zmiana przeznaczenia olejów smarowych, polegająca na ich wykorzystywaniu do celów napędowych. Podczas kontroli wytypowanej posesji celnicy zarekwirowali ponad 170 tys. litrów różnych produktów ropopochodnych, które miały trafić na rynek jako oleje napędowe. Zatrzymali też ciągniki siodłowe, autocysterny, oraz naziemne zbiorniki, wmontowane w kontenery.
Wartość zajętego paliwa celnicy szacują na blisko 650 tys. złotych. Straty, które poniósłby Skarb Państwa z tytułu niezapłaconej od niego akcyzy, to ponad 300 tys. zł.
- Warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale tego roku, na terenie województwa zachodniopomorskiego funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali ponad 100 tys. litrów oleju smarowego, wykorzystywanego jako olej napędowy - dodaje Aneta Grzegorzewska-Tórz, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie. - Służba Celna przestrzega przed kupnem i używaniem do napędu pojazdów paliw niewiadomego pochodzenia. Oszczędności przy tańszym zakupie są pozorne, w dłuższej perspektywie czasu takie paliwo działa szkodliwie na układ paliwowy i silnik, a koszty remontu znacznie przewyższają uprzednie oszczędności.
(mag)

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@pensja
2016-06-01 11:42:22
Nie byłoby tego problemu, gdyby podatki (szczególnie akcyza) wliczane w cenę oleju napędowego, opałowego, dla rolników i rybaków, rycynowego, rzepakowego, frytury itp były jednakowe i niższe niż teraz.
Pensja
2016-06-01 09:25:07
Drogie dzieci, i właśnie stąd biorą się wille i super luksusowe samochody, które widzicie na ulicach i dziwicie się, jak młodzi ludzie na to zapracowali.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA