czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Okrucieństwo: jak ludzie mogą?

Okrucieństwo: jak ludzie mogą?

Okrucieństwo: jak ludzie mogą?
Data publikacji: 2016-01-21 11:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2233 105919

Wielkości pomarańczy, twardy, rozpadający się, potwornie cuchnący gnijącym mięsem - taki guz miał na poliku pies, który w środę (20 bm.) został odebrany właścicielowi przez straż miejską i policję. Razem z nim do szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z posesji przy ul. Niedźwiedziej przewieziono też sunię, mieszańca husky. Od lat - jak jej współtowarzysz niedoli - uwiązaną powrozem do budy: przy pustych miskach, bez dostępu nawet do wody.

Stary dom, z jakiego odpadają resztki tynku. Przy nim zabudowania gospodarcze z cegły, spomiędzy których lata temu wiatr wywiał zaprawę. To pejzaż prywatnej posesji przy ul. Niedźwiedziej, na której od co najmniej czterech lat rozgrywał się dramat dwóch psów: Bossa i Sary.

Straż miejska i inspektorzy TOZ (podarowali psom dwie budy) jeździli na kontrole, by nakłonić właściciela do zrzeczenia się zwierząt, a przy okazji - zwyczajnie, po ludzku - dać im jedzenie, umyć i wodą napełnić ich miski. Gospodarz jednak ze swą własnością rozstać się nie chciał. Obiecywał poprawę. Deklarował chęć leczenia chorego psa. Raz czy dwa nawet poszedł z nim do weterynarza. Co wówczas urzędnikowi ze szczecińskiego magistratu (Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska) wystarczyło, by umorzyć postępowanie o odebranie zwierząt właścicielowi, o co formalnie wystąpiło TOZ. Przedłużając psów cierpienie o kolejne dwa lata.

- Teraz sytuacja zmieniła się o tyle, że pies ma widoczne zmiany nowotworowe. Poza tym właściciel przyznał, że od kilku dni nie był w domu, więc nie opiekował się zwierzętami - komentuje Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO
Fot SM/ ZUK
Ludzie nieobojętni na los zwierząt o psach z posesji przy ul. Niedźwiedziej - chudych, zaniedbanych i nie leczonych - alarmowali wszystkie miejskie służby oraz organizacje ratujące „naszych braci mniejszych" od czterech lat. Dopiero teraz - tymczasowo - psy zostały odebrane panu ich życia i śmierci. Pytanie: na ile skutecznie?

 

Okrucieństwo: jak ludzie mogą? Okrucieństwo: jak ludzie mogą?

Komentarze

do @
czep się wozu a nie strażników żeby nie Oni to miasto by zdechło i trzeba by było je reanimować jak tego psa
2016-01-22 17:24:36
Sylwia
PRZEPRASZAM BARDZO TU NIE MA ABSOLUTNIE ŻADNEGO USPRAWIEDLIWIENIA....
2016-01-21 20:05:51
Co to w ogóle jest?
Tu macie opis tej sytuacji: https://www.facebook.com/SzczecinskieRatownictwoWeterynaryjne/posts/522243784604355
2016-01-21 16:11:32
Co to w ogóle jest?
Tu macie cały opis tego co tam było: https://www.facebook.com/SzczecinskieRatownictwoWeterynaryjne/posts/522243784604355
2016-01-21 16:10:56
pyton
Zwierząt żal..:( A ten "pan urzędas", to konkretnie KTO?!!
2016-01-21 13:46:55
Precz z bestialstwem.
Jeżeli w Polsce nie zmieni się świadomość osób wymierzających sprawiedliwość takim i nie będzie toku rozumowania, że jeśli ktoś czyni krzywdę zwierzęciu, to nie ma pewności, że nie uczyni jej drugiemu człowiekowi, to nic się nie zmieni. Wieszanie psa, zabijanie go siekierą, czy ciągnięcie samochodem to najgorsze okrucieństwa, które dla normalnego człowieka są całkowitą abstrakcją. Tylko egzekwowanie i wymierzanie wysokich kar może być czynnikiem odstraszającym.
2016-01-21 13:46:04
@
Uwiązać Ch......a też do budy, bez jedzenia i picia, zostawić na mrozie na miesiąc ( akurat jest ku temu okazja ) , Przeżyje to ok, nie ?.. to trudno. Jednego mniej. Ale co się stało że nieroby ze SM zareagowali ?
2016-01-21 12:25:17
Sylwia
Witam , na temat bestialstwa wobec zwierząt napisano juz tyle eleboratów ,czy kar na barbarzyńców naprawdę nie ma.Za batonik ,bułkę , cukierka,lizaka,chleb,serek do więzienia,Niepełnosprawnych do więzienia,a barbarzyńcy pełnosprawni, mordercy sadyści , bezkarnie na wolności, czy nasze prawo kiedykolwiek uwzględni barbarzyństwo wobec zwierząt i konsekwentnie będzie ono realizowane.Ale to nie pomwinna być kara miesiąc lub pół roku.
2016-01-21 11:54:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie