Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Znicz za drzewo

Data publikacji: 2017-03-22 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Znicz za drzewo
„Zapal znicz za drzewo!" - to hasło środowego protestu przeciwko trwającej narodowej wycince drzew, do jakiej przyzwolenie dała zmiana prawa o ochronie przyrody przygotowana i przegłosowana pod dyktando posłów PiS. Grafika: BASTA!  

Zmiana ustawy o ochronie przyrody, zwana lex Szyszko, pociągnęła za sobą narodową wycinkę drzew oraz nieodwracalne straty w środowisku i krajobrazie. To wywołało falę masowych protestów obywatelskich w całej Polsce. Najbliższy - już w środę (22 marca) - także w Szczecinie.

Tym razem protest odbędzie się przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości - przy ul. Mickiewicza 69A. Organizuje go znana z wielu proekologicznych wystąpień i happeningów Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA!

- Każdego dnia dowiadujemy się o niekontrolowanej wycince drzew. Leśnicy tną w lasach i puszczach, służby miejskie w miastach, a osoby prywatne na swoich terenach: bez jakichkolwiek konsultacji i zezwoleń. Wiąże się to z negatywnym oddziaływaniem na środowisko, pogorszeniem krajobrazów, ale również niszczeniem gniazd, nor i przestrzeni do życia dla wielu zwierząt - przekonuje Łukasz Musiał, lider BASTA! - Jeżeli nie zgadzasz się na taką skalę wycinki w naszym kraju to zachęcamy: wyraź swój sprzeciw. Przynieś i zapal znicz za drzewo!

Protest przeciwko masowej wycince drzew przed szczecińskim biurem PiS rozpocznie się o godz. 14.30.

(an)

Grafika: BASTA!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Ewka
2017-03-22 18:28:47
Przecież im nie o drzewa chodzi, tylko o tanie dowartościowanie własnego ego poprzez darcie japy. Zamknęli się tylko na chwilę jak na Pomorzanach drzewo rąbnęło w kilka samochodów (szczęście, że nie ludzi). Jak przychodzi pytanie o odpowiedzialność, to udają, że ich to nie dotyczy. Wtedy odpowiada właściciel terenu (terenu, bo nie drzewa. Drzewa "są" ich. Jedynie odpowiedzialność jest właściciela). To towarzystwo kolportuje takie prawdy objawione jak: " Leśnicy tną w lasach i puszczach, służby miejskie w miastach, a osoby prywatne na swoich terenach" i o zgrozo robią to "bez jakichkolwiek konsultacji i zezwoleń" (z "ekologami" zapewne) i jak się tu nie uśmiać?
Ewka
2017-03-22 17:14:14
Ekolodzy niech pomysla ile tlenu zuzyja te znicze plonac! W Szczecinie nowych zadrzewien nikt nie pielegnuje. Na ul. Dembowskiego, Orzeszkowej, Piastow, i wielu innych mlode drzewka umieraly podczas suszy. Czy jakis ekolog pojawi sie tam z wiaderkiem wody, by podlac je? Chyba to wlasciwszy kierunek dzialania. A wracajac do wycinek, to gdzie byli jak na ul. Niemierzynskiej przy Krasinskiego podczas remontu tej ulicy wycieto piekny, zdrowy okaz kasztana. Akurat byl maj i cale drzewo obsypane kwiatami, ze o ptakach nie wspomne. W ramach rekompensaty mamy fresk na pobliskiej ruderze!
gh
2017-03-22 14:59:26
Apolityczna to dlaczego logo nawiązuje do gestu "no pasaran" komunistów hiszpańskich z lat 30 ubiegłego wieku.
*
2017-03-22 13:15:27
Zapraszamy, oczywiście akcja jest całkowicie apolityczna.
Popieram nowe uregulowania prawne
2017-03-22 13:12:45
Nie rozumiem jak poważna wydawało by się gazeta może publikować takie brednie jakiegoś eko-oszołoma? Jak można tak łżeć w żywe oczy?. Niech specjalista od parówek z Witkowa razem z promującą te zamieszanie panią redaktor poczyta nieco o gospodarce leśnej, zasadach wycinki, własności prywatnej, a przede wszystkim niech poda gdzie leży jego działka i jego drzewa, którymi się opiekuje. Tysiące wykształconych leśników nad tym czuwa, a tu daje się posłuch jednemu trybunowi z leningradów. Żałosne!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA