sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Okrągły Stół na dachu Przełomów

Okrągły Stół na dachu Przełomów

Okrągły Stół na dachu Przełomów
Data publikacji: 2019-05-21 19:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1176 392503

Instalacja – Okrągły Stół, symbolizująca drogę Polski do wolności, stanęła we wtorek (21 maja) na dachu Centrum Dialogu Przełomy. To jeden z pierwszych elementów wojewódzkich obchodów 30. rocznicy przemian ustrojowych w Polsce. 

Obrady Okrągłego Stołu i pierwsze częściowo wolne wybory, które odbyły w 1989 r., to przełomowe momenty we współczesnej historii naszej ojczyzny.

- Początków „Okrągłego Stołu” możemy doszukać się w strajkach z Sierpnia 1988 r. Zryw dokerów ze szczecińskiego portu, był bez wątpienia jednym z tych momentów, które znacząco pomogły doprowadzić do transformacji ustrojowej w Polsce. Stół, który stanął na dachu Centrum Dialogu Przełomy, ma więc podwójne znaczenie. Przypomina o naszej historii, ale przypomina także o roli Szczecina i Pomorza Zachodniego. To część naszego dziedzictwa, o którym powinniśmy pamiętać. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Okrągły Stół, który stanął na pl. Solidarności w Szczecinie, na dachu Centrum Dialogu Przełomy, to symbol przemian ustrojowych z 1989 r., które doprowadziły do upadku Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, a także pierwszy element upamiętnienia wydarzeń sprzed 30. lat. 

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

"terens" tacy jak ty to najgorsze co POzostało nam po nowej polsko-polskiej targowicy
.
2019-05-22 22:21:24
Joens
Chory psychicznie człowiek wierzy w to co widzi – fanatyk w to co zobaczył inny fanatyk. Człowiek chory podejmuje leczenie, fanatyk zaraża.
2019-05-22 20:14:44
@szczeciniak
Szczeciniak - to jakiś kibol , chłopak z miasta , bramy . Pewnie masz więcej niż 500 + . Jesteś , byłeś prezesem banku . SZCZECINIANIN ? , czy Scheciniak ?
2019-05-22 17:44:44
obatel
Czy w pobliże pułapki będą zwabiać grochówką, pajdami ze smalcem albo tortem margarynowym? Ilu da się na to nabrać?
2019-05-22 16:44:39
A kto to są ci dwaj przy tym haniebnym nagrobku ?
.
2019-05-22 16:24:21
fanfatal
Tak wygląda pułapka na głupców. Wiemy jak to działa, ale niektórzy jeszcze dają się na to nabrać.
2019-05-22 14:21:24
szczeciniak 2
majatek Morawieckich 70 mln, kaczyński uwłaszczył sie na "srebrnej" a wam rzucili 500 stów i szczekacie,
2019-05-22 13:42:13
NIGDY WIĘCEJ !
Takie stoliki służą cwaniakom wszelkiej maści. Tylko rewolucja ! Ci głupcy którzy głosują na sodomitów muszą poczuć strach ! Jak nie zobaczą wisielców(zdrajców) to później na łeb im się rzuca LGBT itp. przypadłości chorób umysłowych.
2019-05-22 13:31:30
Jarun
Oj wy "podskakiwacze pod historię", wymądrzacie się szczeniaki siedząc wygodnie przy komputerku. Trzeba było przyjść i posłuchać, co mają do powiedzenia uczestnicy Okrągłego Stołu: pan Balazs, Edward Radziewicz z MKO, Leszek Smykowski z KPN. Tak Stefku Burczymucha: w de byłeś i gie widziałeś.
2019-05-22 13:17:02
fan
Jeszcze ruletkę powinni tam wstawić.
2019-05-22 12:08:12
max
KODziarstwu już całkowicie odwala - dzięki "okrągłemu stołowi" komuchy wraz lewacką częścią Solidarności uwłaszczyły się na majątku narodowym i utrwalono wpływy PZPR-owskiego aparatu władzy w sądach, prokuraturze, administracji, przemyśle i szkolnictwie - tak powstała III RP - jak powiedział min. Sienkiewicz w przypływie szczerości - "ch... d... i kamieni kupa"
2019-05-22 10:39:12
Oszustwo
W 1989 roku komuniści dogadali się , potajemnie , z lewacką częścią Solidarności. Powstała III RP zwana PRL bis. W efekcie Michnik , Frasyniuk , Geremek i ich koledzy zostali szybko milionerami uwłaszczjąc się na państwowym majątku. Okradziono Polskę ( złodziejska prywatyzacja). Symbolem tego największego złodziejstwa w historii Polski jest Okrągły Stół.
2019-05-22 08:49:37
szczeciniak
na nic akcja pisowsko-putinowskich troli. okrągły stół to święto Polaków. Pisjanie i Rosjanie niech sobie świętują 4 listopada w Moskwie co najwyżej
2019-05-22 07:55:27
terens
Okrągły Stół to najlepsze co mogło się Polsce zdarzyć w tamtych latach. Komunizm został bezkrwawo obalony.
2019-05-22 07:47:47
trohan
giga/Taa /Dr. Pietruszka -byłeś czubie na spotkaniu? Nie wtrącaj swoich paranoicznych myśli przygłupie bez polskiej czcionki.
2019-05-22 06:51:40
Taaa...
Szczegolnie PO-stkomunistyczny Marszalek & Company... przyczynili sie do tej 50 % "wolnosci" dalej szkalujac i PO-przez Bruksele rozwalajac... dzisiejsza juz R.P. !!
2019-05-21 23:43:59
Wymowne -
- na Miejskiej Kostnicy Parodia Porozumienia.
2019-05-21 22:43:34
a tam
Na lato to by mogli tam saturator kiepskiego z lemoniada postawić , a nie symbole ćwierćwolności !
2019-05-21 22:27:53
Kant
Jedno wielkie oszustwo. Najbliżej prawdy był Zybertowicz, gdy mówił, że było to dogadanie oficerów prowadzących z agenturą przy małym udziale użytecznych idiotów. nie chcę tego świętować! Nie chcę do tego wracać!
2019-05-21 22:06:48
Dr Pietruszka
Rekomendujemy dolozenie drugiego stolu kwadratowego z pelna zastawa. Tego z Magdalenki. To stworzy komplet historyczny.
2019-05-21 22:04:51
Giga
To swiety Stul Demokracji. Stol okragly i piekny
2019-05-21 21:56:42
gosc
A Psełdonim Bolek przyjedzie ?
2019-05-21 21:04:46
stary
Kto wierzy w te bzdury?
2019-05-21 20:48:05
gosc
ZNP i tak nie zasiądzie póki Bronek w zarzadzie :)
2019-05-21 20:13:17
ADAMS
Stół niby okrągły a pod stołem jednak kanty ;)
2019-05-21 19:31:15
bolek
okrągły kant