Czwartek, 23 maja 2024 r. 
REKLAMA

Okradli fińskiego jubilera. Wpadli w Świnoujściu

Data publikacji: 14 września 2016 r. 11:00
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Okradli fińskiego jubilera. Wpadli w Świnoujściu
 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali sprawców napadu rabunkowego do sklepu jubilerskiego na terenie Finlandii. Ich łupem padło 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro, które zostały odzyskane. Na 27- i 31-letniego sprawcę już wydano Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję.

W wyniku międzynarodowej współpracy Policji z innymi krajami, świnoujscy policjanci otrzymali informację o przestępstwie, do jakiego doszło w Finlandii. Sprawcy mieli dokonać napadu rabunkowego do sklepu jubilerskiego, skąd ukradli 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro.

Policjanci ustalili, że podejrzewane o dokonanie tego czynu osoby mogą przeprawiać się promem ze Skandynawii do Polski.

- W poniedziałek w godzinach porannych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali zjeżdżający z promu typowany pojazd, którym mieli poruszać się sprawcy. W samochodzie marki VW Passat znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat. W wyniku szczegółowej kontroli pojazdu ujawniono ukryte pakunki foliowe, w których znajdowało się 70 zegarków renomowanych firm. Policjanci zabezpieczyli odzyskane przedmioty, a także zatrzymali obu mężczyzn - relacjonuje asp. sztab. Beata Olszewska.

Jeszcze w środę 27-letni mieszkaniec Koszalina oraz 31-letni mieszkaniec Słupska staną przed sądem, który zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu. Na obu mężczyzn już został wydany Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję do Finlandii, gdzie przed tamtejszym sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo. (k)

Fot. arch. Policji

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

W Polsce bezrobotni... a za granica "ciezko pracuja"...
2016-09-15 01:04:44
I po tego typu "wyskokach" maja pozniej nas Polakow lubiec w innych Krajach ! A jak by tak Straz Graniczna lepiej kontrolowala pojazdy tak na wyjezdzie jak i wjezdzie, to duzo wiecej kradzionych rzeczy znalezli by i w innych pojazdach...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA