wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Okradł niepełnosprawnego

Okradł niepełnosprawnego

Okradł niepełnosprawnego
Data publikacji: 2016-05-25 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 764 135282

Policjanci ze szczecińskiego Niebuszewa odzyskali skradziony niepełnosprawnemu studentowi laptop, który zawierał  oprogramowanie umożliwiające komunikowanie się z otoczeniem. Zatrzymali też 30–latka, który usłyszał zarzuty. Mężczyzna na swoim koncie ma też inne przestępstwa. Teraz  najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

W kwietniu na ul Podgórnej  w Szczecinie nieznany sprawca włamał się do zaparkowanej  w pobliżu Książnicy Pomorskiej toyoty verso. Sprawca  zabrał ze środka laptop z zainstalowanym programem "Face Mause", który był własnością niepełnosprawnego studenta z Włoch. Pokrzywdzony mężczyzna bez tego sprzętu nie mógł komunikować się z otoczeniem.

Policjanci w jednym z lombardów w centrum miasta  ujawnili i zabezpieczyli laptop należący do studenta. Dalsza praca  funkcjonariuszy polegała na zatrzymaniu osoby, która zastawiła sprzęt, a jednocześnie mogła mieć związek z jego kradzieżą.  Jak się potem okazało, 30-letni szczecinianin to sprawca, który włamał się do toyoty, a skradziony laptop wstawił do lombardu

Mężczyzna przyznał się do tego czynu. Podczas dalszych czynności okazało się, że ma on na swoim koncie jeszcze pięć innych włamań. 

30–latek był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zebranymi w tej sprawie przez policjantów z Niebuszewa zastosował wobec podejrzanego dwa miesiące aresztu. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kara może zostać jednak podwojona, gdyż sprawca działał w tzw. recydywie.

Fot. (arch.)

Komentarze

ab
Jak to mozliwe ze do takiego pseudo interesu jakim jest lombard mozna wstawiac kradzione rzeczy ,to "sprzedawca" nie sprawdza dowodu zakupu?,patologia z niebka ,w Holandii wiezienia stoja puste, złapcie ten kwiat narodu i tam wyslijcie najlepiej na stałe.
2016-05-25 10:08:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie