Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Okradł niepełnosprawnego

Data publikacji: 25 maja 2016 r. 09:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Okradł niepełnosprawnego
 

Policjanci ze szczecińskiego Niebuszewa odzyskali skradziony niepełnosprawnemu studentowi laptop, który zawierał  oprogramowanie umożliwiające komunikowanie się z otoczeniem. Zatrzymali też 30–latka, który usłyszał zarzuty. Mężczyzna na swoim koncie ma też inne przestępstwa. Teraz  najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

W kwietniu na ul Podgórnej  w Szczecinie nieznany sprawca włamał się do zaparkowanej  w pobliżu Książnicy Pomorskiej toyoty verso. Sprawca  zabrał ze środka laptop z zainstalowanym programem "Face Mause", który był własnością niepełnosprawnego studenta z Włoch. Pokrzywdzony mężczyzna bez tego sprzętu nie mógł komunikować się z otoczeniem.

Policjanci w jednym z lombardów w centrum miasta  ujawnili i zabezpieczyli laptop należący do studenta. Dalsza praca  funkcjonariuszy polegała na zatrzymaniu osoby, która zastawiła sprzęt, a jednocześnie mogła mieć związek z jego kradzieżą.  Jak się potem okazało, 30-letni szczecinianin to sprawca, który włamał się do toyoty, a skradziony laptop wstawił do lombardu

Mężczyzna przyznał się do tego czynu. Podczas dalszych czynności okazało się, że ma on na swoim koncie jeszcze pięć innych włamań. 

30–latek był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zebranymi w tej sprawie przez policjantów z Niebuszewa zastosował wobec podejrzanego dwa miesiące aresztu. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kara może zostać jednak podwojona, gdyż sprawca działał w tzw. recydywie.

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ab
2016-05-25 10:08:39
Jak to mozliwe ze do takiego pseudo interesu jakim jest lombard mozna wstawiac kradzione rzeczy ,to "sprzedawca" nie sprawdza dowodu zakupu?,patologia z niebka ,w Holandii wiezienia stoja puste, złapcie ten kwiat narodu i tam wyslijcie najlepiej na stałe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA