Środa, 04 października 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Okradał działkowców, a powinien siedzieć w więzieniu

Data publikacji: 05 czerwca 2023 r. 15:43
Ostatnia aktualizacja: 05 czerwca 2023 r. 20:08
Okradał działkowców, a powinien siedzieć w więzieniu
Fot. archiwum  

Chodził po terenie ogródków działkowych i wypatrywał okazji. Jego łupem padały pozostawione bez nadzoru dokumenty, portfele i telefony. To nie jedyne jego grzechy, gdyż wcześniej wystawiono za nim trzy listy gończe.

Od pewnego czasu do koszalińskiej policji zaczęły napływać zgłoszenia od osób, które zostały okradzione na swoich ogródkach działkowych. Nie chodziło jednak o typowe włamania do altanek czy pomieszczeń gospodarczych, ale kradzieże dokonywane podczas obecności właścicieli. Zwykle ginęły im dokumenty, portfele, gotówka, karty bankomatowe i telefony.

Policjantom udało się wykryć sprawce tych przestępstw. Jak się okazało, w ciągu ostatnich tygodni wielokrotnie wykorzystywał on chwilową nieuwagę działkowców i okradał ich. Kryminalni ustalili też, że mężczyzna robił płatności skradzionymi kartami bankomatowymi i próbował wypłacać za ich pomocą niewielkie kwoty gotówki. Działał w ten sposób nie tylko na terenie powiatu koszalińskiego.

- Sprawca został zatrzymany, to 35-latek z województwa podlaskiego. Mężczyzna posiadał przy sobie telefony oraz część dokumentów pochodzących z kradzieży - informuje Komenda Miejska Policji w Koszalinie.

W trakcie zatrzymania i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna poszukiwany jest trzema listami gończymi przez Prokuraturę Rejonową we Włodowie, Prokuraturę Rejonową w Zabrzu oraz Sąd Rejonowy w Białymstoku do odbycia kary 7 lat pozbawienia wolności. W sumie postawiono mu łącznie 31 zarzutów kradzieży, kradzieży z włamaniem i posługiwania się czyimś dokumentem, do których się przyznał.

Po wykonaniu czynności procesowych 35-latkek został przewieziony przez policjantów do wskazanego w liście gończym aresztu.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do: Hej ziobro
2023-06-06 09:27:42
Skoro nie może być kary śmierci, to chociaż taki rejestr byłby straszakiem.
@Hej ziobro
2023-06-05 18:13:28
Przecież już są takie rejestry - np politycy partii są znani
Hej ziobro
2023-06-05 16:11:30
Jawny publiczny rejestr skazanych jest sposobem na rozwiązanie coraz większej przestępczości w Polsce. I proszę mi tu nie pier...lic o stygmatyzacji. Chcesz kraść będziesz gwiazda internetu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA