czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Okno z widokiem na opony?

Okno z widokiem na opony?

Okno z widokiem na opony?
Data publikacji: 2018-02-09 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 1035 313204

Mieszkańcy kołobrzeskiego osiedla Rzemieślnicze sprzeciwiają się budowie wiaduktu przy ich osiedlu. Chodzi o konstrukcję, która ma się pojawić w ciągu ostatniego fragmentu miejskiej obwodnicy, która wznoszona jest w ramach budowy drogi ekspresowej S6.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad twierdzą, że wiadukt będzie najlepszym sposobem na skomunikowanie pobliskiej wsi Budzistowo zarówno z miastem, jak i ekspresówką. Uważają, że rozwiązanie będzie optymalne dla wszystkich, również dla osób mieszkających na osiedlu Rzemieślniczym.

Mieszkańcy osiedla twierdzą, że konstrukcja będzie nieestetyczna. Krytykują szczególnie jej wysokość. Jako mankament wskazują to, że jezdnia będzie przebiegała na poziomie dachu jednego z położonych przy drodze domów.

Na spotkaniu władz miasta z przedstawicielami inwestora, na którym obecni byli również niezadowoleni mieszkańcy, były radny miejski Andrzej Mielnik krytykował pomysł, mówiąc, że w przypadku przyjęcia takiego rozwiązania mieszkańcy pobliskich domów będą mieli widok na opony jeżdżących po drodze samochodów. Niezadowoleni z zamiarów apelowali do inwestora o wprowadzenie innego rozwiązania.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele GDDKiA odpierali ataki, podpierając się wynikami prowadzonych wcześniej badań. Ich zdaniem przyjęte rozwiązanie uchroni osiedle przed spalinami. Zaznaczali przy tym, że domy zostaną od drogi odgrodzone ekranami ograniczającymi hałas. Nie bez znaczenia jest przy tym – na co zwracali uwagę – że wiadukt pozwoli na dobre skomunikowanie osiedla w przypadku powstania na jego skraju galerii handlowej.

Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, któremu administracyjnie podlega między innymi wieś Budzistowo, popiera inwestora. Uważa, że budowa wiaduktu leży w interesie jej mieszkańców. Dlatego opowiada się za utrzymaniem przyjętego rozwiązania. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Jaca
Tak i do tego całkowity zakaz ruchu kołowego (nie dot.np. dostawców) w całym Kołobrzegu. Przecież to ma być uzdrowisko.
2018-02-09 18:04:41
Zgadzam się z mieszkańcami Kołobrzegu!
Wszystko to wina poprowadzenia S6 przez Kołobrzeg. Nie dziwię się, że mieszkańcy miasta są wściekli z tego powodu. Kołobrzeg to miasto uzdrowiskowe, dla zachowania czystości powietrza powinno być odcięte od sieci dróg krajowych. Pensjonariusze sanatoriów powinni być dowożeni z Koszalina transportem kolejowym.
2018-02-09 10:03:54
321
Januszariat
2018-02-09 09:25:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”