sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ojciec za kratkami, ale nie za znęcanie się

Ojciec za kratkami, ale nie za znęcanie się

Ojciec za kratkami, ale nie za znęcanie się
Data publikacji: 2017-04-26 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1027 247276

40-letni ojciec posiniaczonego chłopca usłyszał w środę (26 kwietnia) zarzut znęcania się nad dwójką swoich dzieci, ale stargardzki Sąd Rejonowy nie zdecydował o umieszczeniu go w areszcie. Mężczyznę osadzono na cztery miesiące w zakładzie karnym ze względu na przestępstwo, którego się dopuścił wcześniej.

Przypomnijmy. Do stargardzkiego szpitala trafił w poniedziałek trzymiesięczny posiniaczony chłopiec. Siniaki mogły pojawić się w wyniku bicia chłopca przez 40-letniego ojca. Mężczyzna został zatrzymany.

- Stargardzki prokurator przedstawił dziś ojcu zarzut znęcania się nad dwójką swoich dzieci: prawie dwuletnim i trzymiesięcznym, który z siniakami trafił do szpitala - informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Prokurator skierował także do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

Jak jednak wyjaśnia rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, stargardzki Sąd Rejonowy nie przychylił się do wniosku prokuratora.

- Sąd nie dopatrzył się, że zachodzi duże prawdopodobieństwo, iż to właśnie ojciec znęcał się nad trzymiesięcznym dzieckiem - dodaje Michał Tomala. - Duże prawdopodobieństwo, to znaczy graniczące niemalże z pewnością. Krótko mówiąc okazało się, że dowody są zbyt słabe, aby wobec ojca dziecka zastosować areszt tymczasowy. Przebywa on jednak w zakładzie karnym i nie wyjdzie na wolność przez najbliższe cztery miesiące, gdyż był poszukiwany do wykonania kary pozbawienia wolności w innej sprawie.

Chodzi o wcześniejszą karę orzeczoną przez sąd za utrudnianie działania policji.

M. Tomala dodaje, że stargardzki prokurator może się nie zgodzić z decyzją miejscowego sądu i odwołać się od tej decyzji w szczecińskim Sądzie Okręgowym. Warto też podkreślić, że stan zdrowia posiniaczonego niemowlęcia jest dobry i wkrótce będzie mogło opuścić szpital. Sąd rodzinny prawdopodobnie zdecyduje o umieszczeniu go w rodzinnej pieczy zastępczej. ©℗

(gra)

Na zdjęciu: Szpital w Stargardzie

Fot. Piotr Dużak

Komentarze

draństwo
Al Capone też siedział za podatki.
2017-04-27 09:04:20
Nie bronimy tu Ojca... ale kazdy medal ma 2 strony ! !
A nie "sterowala" tym wszystkim w "sprytny sposob" Matka tych dzieci, by miec powod do Rozwodu ? Gdyz "Malpy" maja to do siebie, ze nie puszcza sie jednej galezi... nim nie zlapia sie drugiej ! Reasumujac: Mezczyzni sa slabymi "Psychologami"... i za szybko reaguja w niewlasciwy i nieprawidlowy sposob... na podirytowanych, nerwowych i niewinnych dzieciach - myslac po mesku "sila i na krotko" !!
2017-04-26 23:56:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie