Wtorek 20 kwietnia 2021r. 

Ogródki w alei Papieża Jana Pawła II w Szczecinie już stoją [GALERIA]

Data publikacji: 2020-07-16 17:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 11:38
Ogródki w alei Papieża Jana Pawła II w Szczecinie już stoją
 

Trzy otoczone zielenią, dwa tradycyjne, zbite z desek - pięć ogródków gastronomicznych powstało w alei Papieża Jana Pawła II. Zamiast metalowych barierek oddzielających chodnik od jednopasmowej jezdni mamy teraz kilkanaście donic z kwiatami. Miejsce nabrało wakacyjnego klimatu, a gości chcących zjeść posiłek na powietrzu jest tu coraz więcej.

Nie milkną jednak głosy oburzenia ze strony mieszkańców: - To nieprawda, że ruch jest mały, a przepustowość tej nitki alei wysoka - skarży się naszej redakcji pani Barbara S. - Ulica się korkuje i to bardzo często, wystarczy, że zatrzyma się tu taksówka, przyjedzie śmieciarka albo wóz dostawczy, wszak funkcjonują tu także inne lokalne handlowe, nie tylko gastronomia. 

Na dowód pani S. przesyła zdjęcia zakorkowanej alei. - Smrodu i hałasu nie da się sfotografować - podsumowuje uciemiężona lokatorka.

Z obserwacji innych mieszkańców al. Papieża Jana Pawła II wynika, że miejsca wyznaczone na dostawę towarów zajmują najczęściej przypadkowi kierowcy, jednak straż miejska i policja często tu zaglądają.

Ogródki w al. Jana Pawła II w Szczecinie 

- Od momentu ustawienia ogródków interweniowaliśmy tu 15 razy - wyjaśnia Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej. - Reagowaliśmy głównie na wezwania mieszkańców, ale także dostawców, którzy nie mogli zaparkować samochodów w specjalnej zatoczce przeznaczonej właśnie na dostawy. Nałożyliśmy cztery mandaty, cztery fotowezwania czekają na kierowców, których nie było w pojazdach w trakcie interwencji.

Straż Miejska monitoruje aleję także bez wyraźnych zgłoszeń: - Jesteśmy tu często, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu - tłumaczy Joanna Wojtach. - Nim kierowcy i piesi się przyzwyczają do nowej organizacji ulicy, trzeba ją kontrolować i napominać nieprzestrzegających nowych zasad kierowców. 

Przypomnijmy, zmiany w tym fragmencie alei Papieża Jana Pawła II obowiązują od 3 lipca, jednak dopiero tydzień później gastronomicy zabrali się za stawianie ogródków. Nowa organizacja tej części ulicy ma obowiązywać do jesieni.

(kel)

Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska

Na zdjęciu: Ogródki gastronomiczne już działają

Komentarze

Ajnsztajn
2020-07-17 18:23:54
Zróbcie kawiarenki i stoliki na rondzie Giedroycia.To dopiero będzie super pomysł
brakroweru
2020-07-17 11:28:51
@Alicja. Rowerem w szpilkach i sukience. Gratuluję dobrego samopoczucia. Tramwajem? Przecież ponoć grasuje koronawirus i najlepszym środkiem transportu jest własne auto. Dlatego uważam, że Alicja ma rację a poza tym jaka to przyjemnosc siedziec na ulicy, tak na ulicy i wdychac wydzieliny z rur wydechowych
@Alicja
2020-07-17 10:46:34
Możesz pojechać tramwajem albo rowerem. Nie szukaj wymówek i nie twórz sztucznych problemów.
nowy kwiatek
2020-07-17 09:35:49
Nowa organizacja ruchu -wyznaczona droga rowerowa ul.Parkowa ,Dubois i co ? znaki drogowe ustawione na środku chodnika przy aptece i kawiarni ,a drugi znak przy skręcie z ul.Dubois w Parkową miedzy drzewami.Brawo ZDiTM
Alicja
2020-07-17 09:32:05
Jeździłam do tych restauracji ponieważ miałam gdzie zaparkować. Niestety już tam nie pojadę ze znajomymi na jedzonko, bo nie mam gdzie zaparkować. Przerzucamy się na restauracje przy których są parkingi. Poza tym co to za przyjemność jeść wśród spalin aut stojących w korku. takie rzeczy to tylko w Szczecinie. Bareja mógłby się od naszego Krzystka uczyć
c/e
2020-07-17 09:03:17
Inny kwiatek: ul Misia Wojtka, nowowybudowana /byle jak, polbruk na piachu/, skwer dla dzieci, lodziarnia a w sam środek wpier...la sie betoniara albo trzyosiowa ciężarówa. Oczywiście jezdnia "siada", mają naprawiać. A Krzystek to nawet nie wie co otwierał na wiosnę. Czy ZDTiM wydając zezwolenia nie może zakazać wjazdu w tą uliczkę? Popatrzcie jak wygląda ul.Żyzna, kto za dewastację tej ulicy powinien zapłacić? W pozwoleniu na przejazd ponadnormatywnym pojazdem, jest uwaga że za zniszczenia jest odpowiedzialność.
@filozof
2020-07-17 08:29:08
Tak samo jest z katolicyzmem. Jeżeli jestem księdzem i mój syn też jest księdzem, a córka zakonnicą, to każdy kto się z nami nie zgadza w czymkolwiek, narusza nasze uczucia religijne. To jest właśnie przemoc katolickiej mniejszości przeciwko większości. Co robić?? To trzeba zmienić.
Słuszna decyzja
2020-07-17 07:02:41
Panuje epidemia koronawirusa i lepiej żeby ludzie siedzieli na zewnątrz w ogródkach, niż tłoczyli się w ciasnych wnętrzach i wzajemnie się zarażali.
filozof
2020-07-16 23:25:31
jeżeli moja córka (syn) jest homoseksualny a ja jestem celebrytem (celebrytka) to każdy ale to każdy mieszkaniec kraju tego jest homofobem jak się ze mną nie zgadza (lub z moim dzieckiem) w czymkolwiek....prawda??. To jest właśnie przemoc LGBT (gender) albo mniejszości jakiejś przeciwko większości. Co robić?? To trzeba zmienić.
pro dyletant
2020-07-16 23:18:05
Proste. Dyletant ma rację. Jeszcze nie jest za późno.
Ed
2020-07-16 22:55:45
CH.j że setki ludzi traci czas, zdrowie i pieniądze stojąc w jednym z wielu korków, stworzonych przez krzystkowych baranów . Ważne, że "restaurator" utarguje trzysta złotych więcej na tych pięciu klientach.
@ Sylwieia,
2020-07-16 22:16:07
a myslisz, ze jakby rzadzili pizdzielce to byloby inaczej szanuj prezydenta swego, bo mozesz miec gorszego.
Stan umysłu
2020-07-16 21:11:24
Życzę wszystkim uradowanym klientom "smacznego" Ich wybór ich pieniądze i fanaberia.Nie ja wdycham wraz z potrawami te opary. Dziwie się tylko temu,że Sanepid wydał na coś takiego zgodę.Jakimi kierował się przesłankami dopuszczając-zezwalając w takich okolicznościach przyrody na serwowanie posiłków.Przypomnę ....w szczególnych czasach bo obowiązywania rozporządzenia o wprowadzeniu na terenie całego Kraju stanu pandemii.Co na to Dyrektor Sanepidu-? warto by Kurier poprosił o zajęcie stanowiska w tej bądź co bądź bulwersującej mieszkańców sprawie.
Sylwia
2020-07-16 20:40:03
To co się dzieje w mieście to jakaś tragedia. Krzystek z platformą rujnuje miasto.
grgtg
2020-07-16 20:34:58
to sa skutki gdy w urzedach decyzje podejmuja dyrektorzy po zaocznej filozofii, ktorzy dnia nie pracowali w biznesie. ogrodki zabieraja miejsca postojowe, czyli utrudnienia dla mieszkancow i klientow firm na danej ulicy. ponadto ogrodki powoduja halas dla mieszkancow. prosze zapytac mieszkancow boguslawa o wrazenia z wrzaskow i smrodow z kuchni knajpianych. podatek od nieruchomosci od lokalu na parterze jest 15 wiekszy od mieszkania w tym samym budynku tylko pietro wyzej. tak szczecin wspiera lokalny biznes ze martwa jest krzywosutego w. polskiego i wiele innych. ludzie z pieniedzmi czesto kupuja tam gdzie moga zaparkowac
Wiocha Z Tramwajami (dawniej Szczecin)
2020-07-16 19:41:10
Kolejny krok w kierunku przekształcenia miasta niegdyś z perspektywami w zaścianek. Kolejny "rewelacyjny" pomysł na uprzykrzenie życia mieszkańcom. A ludzie i tak będą głosować na obecnego prezydenta w skrajnie masochistycznym odruchu. Ktoś to rozumie?
Dyletant
2020-07-16 18:25:49
Pomysł do d..py. lepiej byłoby zamknąć tą ulicę na głucho na odcinku pl. Grunwaldzki - pl. Lotników. Drugą nitkę w ciągu pl. Lotników - p. Grunwaldzki zrobić dwukierunkową. Byłoby znacznie czytelniej i bezpieczniej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ