Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Ogłosili przetarg na budowę obwodnicy Myśliborza

Data publikacji: 26 listopada 2018 r. 13:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:26
Ogłosili przetarg na budowę obwodnicy Myśliborza
 

Został ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Myśliborza w ciągu drogi krajowej nr 26 o długości 3,4 km.

Obwodnica wyprowadzi z wąskich uliczek Myśliborza ruch tranzytowy na ważnej trasie łączącej drogę S3 z granicą polsko – niemiecką w Krajniku Dolnym. – Już w 2009 roku ta inwestycja miała uzyskane zezwolenia i pozyskane grunty, teraz po latach oczekiwania dzięki przyznaniu finansowania przez Ministerstwo Infrastruktury wreszcie będzie mogła ruszyć jej realizacja – mówi Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

Budowę kwotą 8 milionów złotych wesprze również miasto Myślibórz, które wcześniej zrezygnowało z odszkodowań za grunty przejęte pod obwodnicę. Czas realizacji zadania to 28 miesięcy od podpisania umowy, także obwodnica powinna być gotowa w 2021 roku.

Przez zabytkowe centrum Myśliborza biegnie droga krajowa nr 26 prowadząca od drogi S3 do przejścia granicznego w Krajniku Dolnym. Przebieg drogi przez centrum miasta wiąże się z wieloma uciążliwościami zarówno dla mieszkańców, jak i dla kierowców. Wjazd od strony zachodniej do Myśliborza prowadzi przez średniowieczną bramę miejską, ciężarówki nie mieszczą się pod bramą, dlatego muszą przejeżdżać „pod prąd” obok bramy. Obwodnica rozwiąże te problemy wyprowadzając z centrum Myśliborza ruch tranzytowy. Nowa trasa ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Nawierzchnia obwodnicy będzie dostosowana do nacisku 11,5 ton na oś, czyli będzie odpowiadała współczesnym wymaganiom związanym z ruchem pojazdów ciężarowych.

Na początku obwodnicy (patrząc od strony zachodniej) powstanie rondo będące połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza. W ramach inwestycji powstaną również drogi wspomagające, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe.

(k)

Fot. GDDKiA O/Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

???
2018-11-26 13:43:10
------jednojezdniowa droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o dwóch pasach ruchu w każdą stronę.----- Fajnie, ale troche nie rozumie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA