Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Odzyskali mienie warte blisko 13 tys zł.

Data publikacji: 2017-06-23 09:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Odzyskali mienie warte blisko 13 tys zł.
 

Policjanci z Komisariatu w Bornem Sulinowie ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży silników elektrycznych z terenu pola namiotowego. Odzyskane silniki zaburtowe o wartości 13 000 zł, powróciły do prawowitego właściciela. 

W poniedziałek z samego rana do dyżurnego szczecineckiej jednostki wpłynęła informacja, dotycząca kradzieży 4 silników zaburtowych, które „zniknęły” z pola namiotowego znajdującego się na terenie gminy Borne Sulinowo. Sprawcy wykorzystując chwilę nieuwagi pracownika rozcięli namiot zatwierdzony do przyczepy campingowej i ukradli silniki elektryczne do łodzi wędkarskich.

Dzięki intensywnym działaniom policjantów z komisariatu w Bornem Sulinowie już po trzech dniach udało się ustalić i dotrzeć do sprawców kradzieży. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu złotowskiego  w wieku od 21-27 lat. Podczas przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że wszystko zaczęło się od poszukiwania dodatkowego paliwa, gdy w ich samochodzie zapaliła się kontrolka rezerwy paliwa. Niestety w niedzielę turyści opuścili pole namiotowe i nie było tam żadnego pojazdu, z którego sprawcy mogliby spuścić paliwo. Korzystając z okazji sprawdzili zawartość namiotu znajdującego się na terenie bazy wędkarskiej i zainteresowali się znajdującymi się tam silnikami elektrycznymi. Mężczyźni  ukradli silniki i już następnego dnia sprzedali je 30-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego. 

Trójka zatrzymanych mężczyzn usłyszała już zarzuty za kradzież, grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 30-latek, który odkupił przedmioty pochodzące z przestępstwa usłyszał zarzut paserstwa za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(n)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marysia
2017-06-23 20:12:30
PRZECIEZ Oni pozyczyli je a to nie jest KRADZIESZ!!!! no coz stale kroluje u nas : patrol : jeden zatrzymujacy pisze a drugi kolega -zatrzymujacego wrecza!!!!! skad my to znamy? Wspolczuje zatrzymanym, bo trafja na TATE patrolu, ktory Odczyta im jakie " BE " zrobili!!!! i surowo - Oj STRASZNIE surowo zawyrokuje!!!!! To jest Zemsta ZLOTEJ RYBKI.
fajnie
2017-06-23 11:54:16
To są w ogóle zaburtowe silniki elektryczne? Przecież to genialna sprawa, że można popłynąć na ryby bez konieczności używania głośnego silnika spalinowego, który przepłoszy każdą rybę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA