niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Odwołają burmistrza i radę?

Odwołają burmistrza i radę?

Odwołają burmistrza i radę?
Data publikacji: 2016-09-29 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:41
Wywietleń: 790 157017

Drugiego października mieszkańcy gminy Płoty zdecydują o losie burmistrza oraz rady gminy. To właśnie na ten dzień Komisarz Wyborczy w Szczecinie wyznaczył termin referendum. Aby było ono ważne, do urn musi pójść blisko 33 proc. wyborców.  

To pierwsze pospolite ruszenie w Płotach od kilku lat. Grupa mieszkańców skupiona wokół jednego z głównych adwersarzy Mariana Malińskiego – Lecha Pola, a także radnego opozycji Grzegorza Balona, chce przed czasem zakończyć jego urzędowanie w płotowskim ratuszu.

Komitet referendalny do wniosku, który złożył u Komisarza Wyborczego z wymaganym pakietem podpisów, załączył pokaźną listę zarzutów. Mowa m.in. o paraliżowaniu prac Rady Miejskiej w Płotach, forsowaniu własnego stanowiska dzięki większości głosów w radzie, obrażaniu i dyskredytowaniu radnych opozycji a także o nepotyzmie. Największym grzechem rady miejskiej, który miał przekreślić sens jej działania w oczach grupy inicjatywnej, była decyzja w sprawie likwidacji szkół. Ostatecznie, nieżyjący już wojewoda Piotr Jania, uchylił uchwałę rady. Ale działania władzy w sprawie zamykania szkół zmotywowały ludzi do działania.

– Wcześniej grupa skupiona wokół Jana Przedaszka, byłego rywala w walce o burmistrzowski fotel – od czasu do czasu mówiła o zamiarze organizacji referendum, a wreszcie trafili na świetny grunt – mówi jeden z obserwatorów płotowskiej sceny samorządowej.

Na kilka dni przed terminem referendum przedstawili swojego kandydata na burmistrza. To Sławomir Pers, przedsiębiorca z gminy Płoty, który jest także członkiem komitetu referendalnego. W tym roku w powiecie gryfickim odbyło się już jedno referendum. W Trzebiatowie fotel burmistrza stracił Zdzisław Matusewicz. 

Tekst i fot. (mada)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”