Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Dość tych podwyżek! Miasto przed referendum

Data publikacji: 05 września 2016 r. 16:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Dość tych podwyżek! Miasto przed referendum
 

Kolejne miasto w naszym województwie czeka prawdopodobnie referendum odwoławcze. Trwa zbieranie podpisów mieszkańców miasta i gminy Gryfino w sprawie odwołania burmistrza i radnych.

- W lipcu, krótko po wprowadzeniu drastycznych podwyżek za wodę i ścieki, gryfińscy radni informowani byli przez miejscowe Stowarzyszenie Komitet Obywatelski, że rośnie niezadowolenie mieszkańców z kolejnego wzrostu opłat, które nadmiernie obciążają budżety domowe obywateli – mówi pełnomocnik inicjatora referendum Józef Lewandowski, który jest także prezesem stowarzyszenia. – Już wówczas radni wiedzieli, że jeżeli nie wrócą do tematu tych podwyżek i nie wystąpią z wnioskiem o ponowne głosowanie i odrzucenie projektu uchwały, co skutecznie zablokowałoby wprowadzenie nowych taryf, podjęte zostaną działania związane z organizacją referendum.

Z początkiem września inicjatorzy referendum powiadomili o swoim zamiarze burmistrza Gryfina oraz komisarza wyborczego. Chcą doprowadzić do zorganizowania lokalnego referendum w celu odwołania burmistrza Mieczysława Sawaryna i Rady Miejskiej w Gryfinie przed upływem kadencji. W uzasadnieniu na pierwszym miejscu pojawiają się zarzuty związane ze znacznym wzrostem podatków, opłat za wodę i ścieki, mimo przedwyborczych obietnic obecnego burmistrza, że koszty te będą obniżane. Radnym zaś w pierwszym rzędzie zarzuca się brak skutecznej kontroli nad działaniami burmistrza naruszającymi interes mieszkańców.

Od soboty (3 września) inicjatorzy referendum zbierają podpisy mieszkańców miasta i gminy Gryfino, popierających inicjatywę przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania burmistrza i radnych. ©℗

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec Gryfina
2016-09-06 14:47:24
do Szn: po prostu mieszkańcy Szczwecina "nie mają jaj"
Szn
2016-09-06 07:48:38
Przecież takie zarzuty można równie dobrze ogłosić w Szczecinie i co?
Obserwator
2016-09-05 19:38:02
Józek to oszołom! Nie po raz pierwszy się ośmiesza

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA