poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odpowie za zabicie dzikiego ptaka

Odpowie za zabicie dzikiego ptaka

Odpowie za zabicie dzikiego ptaka
Data publikacji: 2018-11-25 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1512 363372

Nawet pięć lat więzienia grozi mężczyźnie, który zabił dziką kaczkę. Do zdarzenia doszło w kwietniu tego roku w Moryniu. Akt oskarżenia skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie tamtejszy prokurator rejonowy.

W trakcie dochodzenia ustalono, że na terenie posesji w Moryniu dzieci opiekowały się dziką kaczką. Ptak miał trudności z lataniem i nie mógł samodzielnie opuścić podwórza.

- 21 kwietnia 2018 roku podejrzany podszedł do zwierzęcia, złapał je za nogi, a następnie rzucił kaczką o ziemię - informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Zwierzę nie przeżyło tego upadku

Podczas sekcji zwłok ptaka stwierdzono, że bezpośrednią przyczyną zgonu było pęknięcie wątroby i krwotok wewnętrzny.

Podejrzany, który usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i jego uśmiercenia, przyznał się do tego czynu. Grozi mu od 3 miesięcy do pięciu lat więzienia.

(isz)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

A dlaczego...
Nikt nie "Zamelduje do Wladz"... jak na Wiosne az 5/6-ciu samcow "Gwalci" co chwile... tylko 1-na kaczke ??
2018-11-25 22:26:30
Ojj... jaki jarun czuly...
I na is-lamskie "nastolatkowe dzieci" i z granatmi... az z ALE-PPO !
2018-11-25 22:16:26
Do... Jarunk-a
No przeciez "Stara Kasta" grozi.... mu nawet do 5 lat - to o co ci chodzi ? I ma Facet Szczescie - ze nie ma juz KS-a !! I odp. do pikusia... a nie miales na mysli kaczorka i donalda za 10-dyche ??
2018-11-25 22:01:41
@ odlot
O jakiej kasie publicznej mówimy ?? Rozcięcie brzucha kaczki + protokół , aby postawić zarzut tępakowi podobnemu do ciebie ?? = max 200zł o te grosiny drzesz koparę ?? Wytrzeźwiej , a potem próbuj pisać !
2018-11-25 20:29:45
Powtórnie @ odlot
Proponuje wypróbować na tobie, podejmę się, podaj gdzie i kiedy kreaturo bez mózgu, tylko żeby nie było możesz wybrać co ma ci pęknąć wątroba lub żołądek , bo rozumku i tak już nie masz czytając twoje wynurzenia... czekam!
2018-11-25 20:08:46
odlot
@"@odlot" Posłuchaj lewaku, dla nikogo nie ulega wątpliwości, że ten człowiek zabił kaczkę uderzając nią o ziemię. Dla ludzi myślących, to wystarczająca konstatacja do określenia winy. Nie jest istotne czy kaczce pękła wątroba czy żołądek. Wydawanie publicznej kasy na zaspokojenie tej ciekawości jest jej trwonieniem. Typowe dla lewaków, którzy wyłącznie cudzą kasę wydają swojej do budżetu nie wkładając,zwierzęta personifikują, a ludzi animalizują.
2018-11-25 18:38:03
suplement
Kurier: "Już ponad sto osób jest poszkodowanych w wyniku domniemanego ataku w nocy z soboty na niedzielę z użyciem broni chemicznej w mieście Aleppo w północno-zachodniej Syrii. Damaszek i Moskwa oskarżyły o atak siły syryjskiej opozycji." Co tam sto osób...u nas kaczkę...itd.
2018-11-25 18:05:44
jarun
mpl -zauważ, że nie jesteśmy kaczkami (kaczorkami!) To Niemcy uważali Żydów za szczury...więc skończ z tymi pseudo humanitarnymi porównaniami. PS. A może ta kaczka piła i miała marskość wątroby ? A poważnie mówiąc, ważniejszy jest los kaczki, niż tragedia dzieci z Aleppo. Kretynizm sytej Polski.
2018-11-25 18:02:07
mpl @Jarun @Kogut @odlot
Dziwne te komentarze. Chyba łatwo się domyśleć że kaczka nie została zabita w celach konsumpcyjnych tylko dla chorej uciechy. Co do zdziwienia że zrobiono sekcję. Jak już napisano - żeby kogoś skazać potrzebne są dowody. Po to sekcja. Do osoby uważającej że to nie znęcanie - czy jakbym rzucił Tobą o ziemię tak mocno że pękła Ci wątroba to nie byłoby znęcanie?? Naprawdę tak myślisz?
2018-11-25 17:05:43
k
Haniebny czyn , dzieci też skrzywdził więc należy mu się odpowiedni wyrok ! Gdyby jednak chodziło mu ciepłą zimę w więzieniu , to szkoda ,że nie ma w Polsce dobrze zorganizowanych obozów pracy . Ale , tak z rok nieodpłatnej pracy np. w zieleni miejskiej - może polubiłby naturę ?
2018-11-25 17:01:56
@ odlot
Żeby kogoś ukarać trzeba mieć materiał dowodowy np. sekcję zwłok dotarło brunatny prawacki człowieczku o 2 zwojach zamiast mózgu ???
2018-11-25 14:31:22
odlot
Nawet na sekcję zwłok mieli czas i kasę... Ale się lewakom we łbach przewraca!
2018-11-25 14:08:51
Z opisu wynika
że się nie znęcał... ciekawe co zrobi sąd. Moim zdaniem powinien mieć zarzuty związane z demoralizowaniem młodocianych.
2018-11-25 12:51:17
I bardzo dobrze !!
Jak czytam niektóre komentarze to patole typu Jarun i Kogut porażają stanem umysłu , no ale cóż "cieciński suweren" reszta mnie nie dziwi żżżeenuuaaa !
2018-11-25 11:44:14
Tyle
Karą za morderstwo powinna być śmierć
2018-11-25 11:44:06
Kogut
Ciekawe ile by dostal jak by naciol lepek i pomalu spuszczl krew do szklanki na CZERNINE (Zabil i Koniec
2018-11-25 10:54:35
Jarun
Chore prawo i nikt nie chce tego naprawić. Cyt: "Podczas sekcji zwłok ptaka stwierdzono, że bezpośrednią przyczyną zgonu..." Z nieróbstwa i dobrobytu to się w d*** poprzewracało. Zabiłeś-zjedz, nie marnuj mięsa !
2018-11-25 10:48:00
pikuś !
pewnie dostanie pięć lat a ile by dostał jak by zabił kaczora donalda !
2018-11-25 10:21:07
Wq
Dlaczego tylko 5 lat? Przecież to był mord z premedytacją
2018-11-25 10:01:27
XXX
A to nie był myśliwy?
2018-11-25 09:49:17