Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia za znęcanie się nad psami

Data publikacji: 2018-11-17 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Akt oskarżenia za znęcanie się nad psami
 

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do tamtejszego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o to, że do 7 sierpnia br. w jednej z miejscowości gminy Osina, działając wbrew przepisom ustawy o ochronie zwierząt, znęcał się nad dwoma psami rasy mieszanej. Trzymał je w niewłaściwych warunkach, nie zapewnił im jedzenia i wody, a jednemu - zranionemu - nie zapewnił należytej opieki weterynaryjnej.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie nadzorowała postępowanie w związku z ujawnieniem na terenie jednej z posesji w miejscowości w gminie Osina dwóch zaniedbanych psów rasy mieszanej. Dochodzenie wykazało, że podejrzany znęcał się nad zwierzętami w ten sposób, że utrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym nie zapewnił im pożywienia oraz wody, pomimo panujących w tym czasie upałów. Dodatkowo, jak ustalono, jednemu z psów posiadającemu ranę otwartą w okolicy tułowia, podejrzany nie zapewnił należytej opieki weterynaryjnej.

Ustawa o ochronie zwierząt zabrania takich zachowań, jak na przykład utrzymywanie zwierzęcia w niewłaściwych warunkach bytowania jak również bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby (art. 6 ust. 2 pkt 10 i 19).

Mężczyźnie, na podstawie art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

(isz)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hmm
2018-11-17 22:46:25
A juz myslalam ze i nad pisami...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA