Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Odpoczynek i nauka w pięknym miejscu

Data publikacji: 30 listopada 2023 r. 19:56
Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2023 r. 20:56
Odpoczynek i nauka w pięknym miejscu
Budowa ogrodu sensorycznego przy SP1 pochłonie blisko 300 tys. zł.  

Przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza w Stargardzie powstaje ogród sensoryczny.

To będzie niezwykłe miejsce, oddziaływujące na wszystkie zmysły całej społeczności szkolnej i okolicznych mieszkańców. Przed budynkiem szkoły od kilku dnia trwa budowa ogrodu sensorycznego. Powstała już m.in. drewniana wiata z nadrukami, które dadzą niezwykłe efekty świetlne. Wykonawca wytycza też ścieżki, pomiędzy którymi pojawią się moduły roślinne.

- Od strony ulicy, wzdłuż ogrodzenia zostaną zamontowane zielone osłony, które w miarę wzrostu roślin stworzą kameralny, cichy zakątek do nauki i odpoczynku -  informuje Urząd Miejski w Stargardzie. - W ogrodzie pojawi się kilka innych ciekawych elementów takich jak stacja pogodowa, zegar słoneczny, rurofon, panele muzyczne, zwierciadła i ścieżka sensoryczna. Wszystko to pozwoli młodym ludziom rozwijać wyobraźnię, aktywować wszystkie zmysły, ćwiczyć motorykę i koordynację. Nowa, zielona przestrzeń będzie też świetnym miejscem do poznawania świata natury poprzez zabawę.

Budowa ogrodu sensorycznego przy SP1 pochłonie blisko 300 tys. zł. Jest on realizowany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Za pomysłem opowiedziało się 815 osób.

(w)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA