Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Odznaki, medale i podziękowania

Data publikacji: 28 listopada 2023 r. 20:41
Ostatnia aktualizacja: 28 listopada 2023 r. 21:41
Odznaki, medale i podziękowania
Krwiodawcom i działaczom dziękowali lokalni włodarze. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

W sali koncertowej szkoły muzycznej w Stargardzie zorganizowano uroczystość z okazji 65-lecia ruchu krwiodawstwa w Polsce.

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim krwiodawcom za piękną postawę i życzliwość - mówił Jerzy Bochenek, przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Stargardzie. - Dzięki tym wspaniałym ludziom, jakimi są krwiodawcy możliwe jest przeprowadzanie skomplikowanych operacji i pomoc ciężko chorym oraz osobom poszkodowanym w wypadkach.

Z okazji jubileuszu zasłużonym krwiodawcom, działaczom i osobom wspierającym krwiodawstwo wręczono medale, odznaczenia i podziękowania od włodarzy miasta i powiatu.

- Nie jesteście w stanie odebrać od uratowanych pacjentów tej wdzięczności, bo oni zazwyczaj dziękują lekarzom – mówił Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Pozwolę sobie w imieniu nas wszystkich wyrazić dla was ogromną wdzięczność za zaangażowanie, pomoc i serce.

- Oby tych osób, które honorowo oddają krew było jak najwięcej - mówił wicestarosta Łukasz Wilkosz.

Podczas uroczystości uhonorowano działaczy ruchu krwiodawstwa, krwiodawców i osoby wspierające. M.in. za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa, Grzegorz Szymański, prezes zarządu Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w asyście członka PCK Jerzego Bochenka, Kryształowe Serce wręczyli Ryszardowi Sikorze, prezesowi klubu HDK PCK Strażak z Goleniowa.

Odznaki Zasłużony Dawca Krwi III st. odebrali: Marcin Rolak, Kamil Dzietczyk i Małgorzata Kowalik, wszyscy z klubu Saper, a także: Paweł Burak, Krystian Kordyka, Joanna Wężowska, Ilona Tomczyk, Bartosz Gorząd, Robert Okryj, Agnieszka Pawlak, Marta Stefańska, Adrian Maro, Katarzyna Antosiewicz i Piotr Kuleta.

Odznakę II stopnia otrzymali: Paweł Kaliszewski, Mateusz Niciński, Tomasz Wąsaty i Michał Moskal.

Natomiast odznakę I stopnia po oddaniu 18 litrów krwi otrzymali: Grzegorz Czerwiński, Krystian Matus, Sławomir Burak, Krzysztof Maliński, Krzysztof Szulc, Tomasz Zięcina i Krzysztof Frank.

- Niektórym zajęło to nawet ponad 10 lat - mówiła prowadząca imprezę Aleksandra Zalewska-Stankiewicz.  

Odznaki za zasługi w ochronie zdrowia odebrali Renata Wojtakajtis i jej mąż Marian. Podczas spotkania w szkole muzycznej kilkunastu osobom wręczono odznaki honorowe za wspieranie ruchu krwiodawstwa oraz medale okolicznościowe z okazji 65-lecia HDK PCK. Medal za promowanie tej idei otrzymał też przedstawiciel naszej redakcji.

Nie zapomniano też o opiekunach, którzy w szkołach współorganizują akcje „Młoda krew ratuje życie”.  Podziękowania otrzymali nauczyciele: Agnieszka Dyczko z ZS1, Agnieszka Świerczyńska z ZS2, Agnieszka Woźniak z ZSBT, Marzenna Sztuba z ZS5, Ilona Nebratenko z I LO i Jarosław Bieńkowski z II LO.

Uczestnikom jubileuszu czas umilił koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie. Poczęstunek dla świętujących krwiodawców przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 pod kierownictwem Doroty Kujawskiej. ©℗

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

można ładnie
2023-11-28 22:18:43
brawo dla panów w marynarkach i pod krawatem

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA