środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odlot na Wałach Chrobrego

Odlot na Wałach Chrobrego [GALERIA, FILM]

Odlot na Wałach Chrobrego
Data publikacji: 2019-05-09 14:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 1887 389981

Kilkaset niebieskich i żółtych balonów wraz z życzeniami dla Starego Kontynentu wypuściły w czwartek dzieci ze szczecińskich szkół. Akcji towarzyszył wybuch azotu, a to wszystko z okazji Dnia Europy i Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

W trakcie wyczekiwania na wielki wybuch i równie wielki odlot dzieci odpowiadały na pytania: "ile państw jest w Unii Europejskiej?" oraz "jaką temperaturę ma wrzątek?" i inne. Po tym w gmachu Muzeum Narodowego na najmłodszych czekał Szalony Profesor z Miasta Nauki wraz ze swoim laboratoryjnym zestawem. Dodajmy, że balony wykonano z biodegradowalnych tworzyw.

- Mamy ciekły azot, metan i wodór, czyli substancje o skrajnych temperaturach - mówił Szalony Profesor. - Ciekły azot ma temperaturę prawie minus 200 stopni, a metan i wodór mają temperaturę zapłonu powyżej 2000 stopni. Dzieci dostaną naprawdę bardzo ciekawą lekcję. 

Najmłodsi otrzymali także niesamowitą przekąskę w postaci azotowych chrupek. Na deser - wspólnie z Miastem Nauki - przygotowali lody w kolorach Unii Europejskiej z posypką z gwiazdek. Były one  w biodegradowalnych kubeczkach. Oprócz tego dzieci rozwiązywały zagadki logiczne oraz wzięły udział w grze tematycznej.

- Już kiedyś jadłam takie lody, które są mrożone ciekłym azotem. Są naprawdę przepyszne. Cieszę się, że mamy Święto Europy. A dzięki Unii Europejskiej jesteśmy bliscy innym państwom, które również do niej należą - mówiła jedna z uczestniczek.

 

„Europejski Tydzień Młodzieży: Demokracja i ja” organizowany jest przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin. Aktywna młodzież z regionu włączyła się w wydarzenia, których motywem przewodnim są obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie odbywa się co dwa lata z inicjatywy Komisji Europejskiej we współpracy z Parlamentem Europejskim.

Natomiast w piątek (10 maja) o godz. 12 odbędzie się uroczysta sesja Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, podczas której po raz pierwszy przedstawi ona opracowane rekomendacje dla przyszłości Unii Europejskiej. Następnie organizatorzy zapraszają mieszkańców na „Debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego”. Spotkanie odbędzie się w godz. 14-17 w Książnicy Pomorskiej. Politycy odpowiedzą na pytania zadawane przez młode osoby. ©℗

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER 

Film: PaS

Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego Odlot na Wałach Chrobrego

Komentarze

Biodegradowalność
oznacza w praktyce rozpad na drobinki plastiku który jest obecny już w niemal każdym żywym organizmie... UE podjęła bardzo zdecydowana walkę z zaśmiecaniem środowiska i zakazała wielu przedmiotów plastikowych jednorazowego użytku - takie zaśmiecanie środowiska jakie zademonstrowali organizatorzy należy uznać za hipokryzje i demoralizacje...
2019-05-10 00:08:29
Nie robcie i dzieci
w Balona ? A Linie Lotnicze wyrazily tez na taka ilosc Balonow... Zgode ??
2019-05-09 21:20:35
To kupę na Wałach też można zrobić ?
Znacznie szybciej ulega biodegradacji.
2019-05-09 19:44:57
Do beee
Ja będę sprzątał. I jestem zadowolony.
2019-05-09 15:38:44
Bezczelna, polityczna indoktrynacja dzieci przez zaśmiecanie.
.
2019-05-09 15:34:40
Fantastyczne!! Fantastyczne!! WSZYSTKO było biodegradowalne. Znaczy za 5, 15, 30 lat?
Oby dzieci nie były biodegenerowalne.
2019-05-09 15:30:35
Nie przesadzajcie!
Niedługo nie będzie można pierdn.ć, bo niby-ekolodzy europejscy będą dostawać spazmów że mucha zdechła.
2019-05-09 15:25:12
W Europei Zachodniej
wprowadza się kary za korzystanie czy posiadanie plastikowych sztućców, kubków itp - kary to nawet 500€ - jak bezmyślnym trzeba być by w roku w którym UE wprowadza nowe ustawodawstwo dotyczące zanieczyszczania środowiska odpadami z tworzy sztucznych, w pierwszym roku w którym jako wspólnota europejska podejmujemy wysiłek by redukować zanieczyszczenie środowiska szkodliwymi dla organizmów żywych odpadami plastikowymi - kto za to odpowiada, kto to wymyślił, ile zwierząt umrze? Warto to było tych niewinnych śmierci?
2019-05-09 14:49:53
beee
A kto posprząta potem śmieci? Bo tym staną się balony po wylądowaniu na ziemi. Lekcja ekologii na całego. Na miarę współczesnego europejczyka
2019-05-09 14:16:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie