Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

"Oddział św. Mikołaja" wyremontowany dzięki rodzicom [GALERIA]

Data publikacji: 2019-10-10 18:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-10 20:16
"Oddział  św. Mikołaja" wyremontowany dzięki rodzicom
 

Remont Oddziału Dziennego w „Oddziale św. Mikołaja” w szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie dobiegł końca. Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe oraz władze placówki pokazały w czwartek, jak wygląda odnowiony i zmodernizowany parter.

Powstała nowa sala wybudzeń, odświeżone zostały wszystkie pomieszczenia i sanitariaty, a także wymienione okna. Koszt prac wyniósł ponad 310 tys. złotych. Remont udało się zrealizować dzięki Stowarzyszeniu Rodziców, które zebrało niezbędne pieniądze.

- Podjęliśmy ten trud, zbieraliśmy pieniądze, zabiegaliśmy o przeróżnych sponsorów. Ale w 100 procentach koszty remontu zostały pokryte przez mieszkańców Szczecina. To właśnie oni brali udział w naszych przeróżnych akcjach, które wspomagały remont tego oddziału - mówiła Marzena Górska, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców

Oddział został otwarty w 2004 roku i powstał z inicjatywy rodziców chorych dzieci. Działają oni w stowarzyszeniu jako wolontariusze i współpracują z personelem szpitala.

(KaNa)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nieskromny
2019-10-10 20:10:21
Też mam w tym swój udział - przekazuję co roku Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe 1% z rozliczenia PIT. Może nie są to duże kwoty, ale warto pomagać w ten sposób, zwłaszcza gdy nic to nas nie kosztuje.
Współautor sukcesu
2019-10-10 19:42:58
Sam się skromnie dorzuciłem , na 100zł. było mnie stać , kiedyś mój syn był pod ich wspaniałą opieką. Dziękuję. Jednak NFZ i PIS życzę jak najgorzej , ponieważ rozdają kasę na wszystkie strony , czy trzeba , czy nie , a na takie szczytne cele nie ma ?? Tylko rodzice mają dokładać, a PIS co dołożył ?? obowiązków ?? Nie wierzę , jak można iść na tych nieudaczników głosować.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ