Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Oddech dla hospicjum [FILM]

Data publikacji: 19 września 2017 r. 19:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:50
Oddech dla hospicjum
We wtorek w siedzibie Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych ratownicy WOPR przekazali koncentratory tlenu na potrzeby pacjentów.  

O cztery nowe koncentratory tlenu na potrzeby swoich pacjentów wzbogaciła się Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. To efekt wyjątkowej akcji charytatywnej, jaką dla podopiecznych hospicjum zorganizowali ratownicy Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

29 lipca tego roku grupa 10 ratowników WOPR, sympatyków triathlonu oraz pływania sportowego, przepłynęła wpław odcinek ośmiu kilometrów z Nowego Warpna do Świnoujścia przez Zalew Szczeciński.

- Na tak dużym dystansie doświadczaliśmy wszystkich emocji, od kryzysów, po wielką radość - przyznają. Motywacja była bardzo duża.

Celem tego wysiłku było pokonanie własnych słabości, ale przede wszystkim zebranie środków na zakup sprzętu dla hospicyjnych pacjentów z niewydolnością oddechową. Zakładano, że grupa zdoła kupić jeden koncentrator tlenu, ratownikom udało się sfinansować zakup czterech takich urządzeń. We wtorek w siedzibie fundacji przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie odbyło się przekazanie sprzętu.

- To nowy model, cichy, lekki, ergonomiczny i ekonomiczny - cieszy się Kinga Krzywicka, prezes Fundacji ZHDDiD. - Będzie bardzo dobrze służył naszym pacjentom w ich domach. Bardzo za te pomoc dziękujemy.

Fundacja obecnie ma pod opieką 47 dzieci i 45 pacjentów dorosłych na terenie całego województwa. Ratownicy WOPR już się zastanawiają, jak wesprą ich potrzeby za rok.

(gan)

Film i fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k
2017-09-19 20:14:36
Wszelkie przedsięwzięcia wspierające nie tylko to hospicjum zasługują na poparcie i szacunek !Brawo !
;)
2017-09-19 20:01:04
Aż nie do wiary, że ten przepłynięty odcinek ma realne przełożenie na pomoc potrzebującym. Bardzo pokrzepiające.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA