Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Odblaski (nie tylko) dla zakochanych

Data publikacji: 2018-02-14 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Odblaski (nie tylko) dla zakochanych
 

Ok. 40 minut wystarczyło, by w walentynkowy poranek rozdać ponad tysiąc elementów odblaskowych. Przechodnie mogli je otrzymać na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie. W akcji wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta, funkcjonariusze szczecińskiej drogówki, Straży Miejskiej, żandarmerii oraz żołnierze Wielonarodowego Korpusu Północ–Wschód.

- Rozdawaliśmy odblaskowe listwy, ale także elementy, które można przyczepić do tornistra lub plecaka - mówi Joanna Wojtach, rzecznik prasowy straży miejskiej. - Ale największym powodzeniem cieszyły się gwizdki, które okazały się hitem.

Przechodnie w różnym wieku z uśmiechem przyjmowali prezenty Wiele osób nie czekało na obdarowanie, a same podchodziły po gadżety.

Z okazji święta zakochanych organizatorzy akcji chcieli przypomnieć szczecinianom o konieczności zachowywania należytej ostrożności na ulicach miasta i zachęcić ich do noszenia elementów odblaskowych.

- Odblask to także świetny pomysł na walentynkowy prezent dla ukochanej osoby i wyraz naszej troski o jej bezpieczeństwo - tłumaczy Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Ten z pozoru niewielki upominek może uratować życie.

Jak zapowiedział Marcin Charęza, kierownik referatu ds. organizacji ruchu w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, kolejna taka akcja odbędzie się 8 marca. ©℗

Tekst i fot. ToT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

OK, odblaski dla pieszych..
2018-02-14 14:17:40
..to teraz akcja pod tytułem, skrobaczki i szczotki dla kierowców, do czyszczenia szyb ze śniegu i z innego brudu.., okulary dla osób, które nie zatrzymują się na zielonej strzałce, kilka tysięcy egzemplarzy Prawa o Ruchu Drogowym dla kierowców, którzy nie widzą różnicy między trawnikiem a parkingiem. + kursy z matematyki i fizyki polegające na omówieniu różnic pomiędzy 50km/h w terenie zabudowanym, a 100km/h.. A jeśli nic z powyższego nie wyjdzie, to szczerze, te odblaski możecie sobie.. Nawet, jak ludzie je zaczną nosić, to nic to nie zmieni w kwestii bezpieczeństwa.
Bezpieczeństwo
2018-02-14 10:09:20
Najważniejsze, aby te odblaski zakładać, a nie tylko mieć.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA