niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odblaski (nie tylko) dla zakochanych

Odblaski (nie tylko) dla zakochanych

Odblaski (nie tylko) dla zakochanych
Data publikacji: 2018-02-14 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Wywietleń: 1522 314060

Ok. 40 minut wystarczyło, by w walentynkowy poranek rozdać ponad tysiąc elementów odblaskowych. Przechodnie mogli je otrzymać na pl. Grunwaldzkim w Szczecinie. W akcji wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta, funkcjonariusze szczecińskiej drogówki, Straży Miejskiej, żandarmerii oraz żołnierze Wielonarodowego Korpusu Północ–Wschód.

- Rozdawaliśmy odblaskowe listwy, ale także elementy, które można przyczepić do tornistra lub plecaka - mówi Joanna Wojtach, rzecznik prasowy straży miejskiej. - Ale największym powodzeniem cieszyły się gwizdki, które okazały się hitem.

Przechodnie w różnym wieku z uśmiechem przyjmowali prezenty Wiele osób nie czekało na obdarowanie, a same podchodziły po gadżety.

Z okazji święta zakochanych organizatorzy akcji chcieli przypomnieć szczecinianom o konieczności zachowywania należytej ostrożności na ulicach miasta i zachęcić ich do noszenia elementów odblaskowych.

- Odblask to także świetny pomysł na walentynkowy prezent dla ukochanej osoby i wyraz naszej troski o jej bezpieczeństwo - tłumaczy Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Ten z pozoru niewielki upominek może uratować życie.

Jak zapowiedział Marcin Charęza, kierownik referatu ds. organizacji ruchu w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, kolejna taka akcja odbędzie się 8 marca. ©℗

Tekst i fot. ToT

Odblaski (nie tylko) dla zakochanych Odblaski (nie tylko) dla zakochanych Odblaski (nie tylko) dla zakochanych Odblaski (nie tylko) dla zakochanych Odblaski (nie tylko) dla zakochanych Odblaski (nie tylko) dla zakochanych

Komentarze

OK, odblaski dla pieszych..
..to teraz akcja pod tytułem, skrobaczki i szczotki dla kierowców, do czyszczenia szyb ze śniegu i z innego brudu.., okulary dla osób, które nie zatrzymują się na zielonej strzałce, kilka tysięcy egzemplarzy Prawa o Ruchu Drogowym dla kierowców, którzy nie widzą różnicy między trawnikiem a parkingiem. + kursy z matematyki i fizyki polegające na omówieniu różnic pomiędzy 50km/h w terenie zabudowanym, a 100km/h.. A jeśli nic z powyższego nie wyjdzie, to szczerze, te odblaski możecie sobie.. Nawet, jak ludzie je zaczną nosić, to nic to nie zmieni w kwestii bezpieczeństwa.
2018-02-14 14:17:40
Bezpieczeństwo
Najważniejsze, aby te odblaski zakładać, a nie tylko mieć.
2018-02-14 10:09:20

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie