środa, 28 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Odblask nie tylko na wiosnę

Odblask nie tylko na wiosnę

Odblask nie tylko na wiosnę
Data publikacji: 2016-03-18 16:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2109 123877

„Po mnie sprzątają" - to napis z fluorescencyjnych breloczków w kształcie kości, jakie w sobotę (19 bm.) przy ul. Chopina rozdawano właścicielom czworonogów. To akcja firmowana przez miejscową Radę Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, która w tak nietypowy sposób chce zwrócić uwagę publiczną na problem brudnych szczecińskich trawników.
Niecodzienna akcja z niepozostawiającym pola wyobraźni przekazem: „Krokusy na trawnikach - psie kupy w śmietnikach". Jej pomysłodawczynią jest Maria Myśliwiec, przewodnicząca RO Arkońskie-Niemierzyn.
- Już wiele razy i na różne sposoby starano się zachęcać właścicieli psów do sprzątania po swych pupilach - mówi p. Maria. - Nie chcemy ich pouczać, strofować. Pozytywnym przekazem, z uśmiechem, chcemy ich przekonać, że warto to robić: dla nas samych, szczecinian, a też dla pięknego miasta. Żadna radość patrzeć na brudne trawniki, szczególnie teraz: gdy rozkwitają krokusów kobierce budząc Szczecin na wiosnę.
Akcja o charakterze edukacyjnym, a jej pozytywny przekaz to - prócz uśmiechu - także... prezent: breloczek w kształcie kości z napisem „Po mnie sprzątają". Odblaskowy, a więc zapewniający widoczność, tym samym bezpieczeństwo, na spacerze zarówno czworonogowi, jak i jego opiekunowi.
Właśnie takie prezenty w piątek rozdawali przechodniom i właścicielom psów członkowie miejscowej Rady Osiedla oraz uczniowie Gimnazjum nr 34 (ul. Wojciechowskiego) - zwani „krokusowym pogotowiem". W miejscu nieprzypadkowym, bo na terenie zielonym wokół centrum handlowego przy ul. Chopina. Czy tam, gdzie startowała „krokusowa rewolucja" - jedna z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji dla zielonego Szczecina, jakiej sztandar od 5 lat niesie „Kurier" wraz z Czytelnikami.
- Mamy szczęście do dobrych pomysłów. Jako pierwsi w Szczecinie postawiliśmy w naszym parku tzw. siłownię pod chmurką. Tak się spodobała mieszkańcom, że teraz na mapie miasta trudno o osiedle, gdzie takiej siłowni by nie było - komentuje Maria Myśliwiec. - Kolejna nasza idea także zyskała uznanie szczecinian i przekroczyła nawet granice naszego miasta, zaglądając do Golczewa, Goleniowa, Kołobrzegu, Reska, Mierzyna i wielu innych miast w województwie. Mam na myśli oczywiście „krokusową rewolucję". Teraz liczymy, że jej śladem poza granice naszego osiedla rozprzestrzeni się również ta akcja: „krokusy na trawnikach - psie kupy w śmietnikach". Z jasnym przekazem: sprzątajmy po psach, nie psujmy estetycznego efektu krokusów w rozkwicie.
W breloczkowej akcji osiedlowy samorząd został wsparty przez Zakład Usług Komunalnych oraz Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. ©℗
(an)
Na zdjęciu: Amigo z odblaskowym brelokiem przypiętym do obroży: „Po mnie sprzątają". Jak widać, jest się czym chwalić!

Odblask nie tylko na wiosnę Odblask nie tylko na wiosnę Odblask nie tylko na wiosnę

Komentarze

mieszkanka
Bardzo fajna akcja.To dowód ,że Rady są potrzebne wbrew nagonki prasy.
2016-03-21 21:47:53
„ Po mnie sprzątają"
„Po mnie sprzątają" - to napis z fluorescencyjnych breloczków w jakim kształcie powinny być dla nas ludzi którzy też przyczyniają się do tego ,że jest brud chlew i syf jakoś tutaj nie widzę i nie słyszę na to odpowiedzi .Tak psia kupa i ludzki pomiot to wspólna całość zagadnienia dbania o porządek ład i czystość tylko z niewiadomych powodów nikt nie nagłaśnia takich akcji wśród pomiotu ludzkiego pytam dla czego ?
2016-03-19 05:04:34
obserwator
Nareszcie coś pozytywnego o Radzie Osiedla ,a już myślałem ,że tam tylko się kłócą .Zazdroszczę mieszkańcom Arkońskiego !
2016-03-18 21:37:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie