niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Oda do radości na Wałach Chrobrego

Oda do radości na Wałach Chrobrego

Oda do radości na Wałach Chrobrego
Data publikacji: 2018-03-24 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Wywietleń: 1570 319764

W niedzielę 25 marca w 61. rocznicę podpisania traktatów rzymskich, przez prawie cały kontynent przejdą marsze poparcia dla idei zjednoczonej Europy. Tego dnia, już tradycyjnie, także w Szczecinie, zaśpiewana będzie „Oda do radości”, czyli hymn Unii Europejskiej.

Podpisując traktaty rzymskie, przedstawiciele europejskich państw zapoczątkowali najdłuższy okres pokoju w historii Europy. To dzięki tym porozumieniom powstała Unia Europejska, która jednoczy Europejczyków niezależnie od narodowości, poglądów czy przekonań.

W Szczecinie hymn zaśpiewany będzie na schodach Wałów Chrobrego w niedzielę o godz. 12. „Polska dla Europy – budujmy mosty, nie mury!” – to główne hasło niedzielnego spotkania z okazji rocznicy UE.

(mos)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Szczecinianka
Fantastyczna od trzech lat impreza śpiewania Ody do Radości przez mądrych mieszkańców Szczecina. Dziękuję organizatorom
2019-03-24 15:45:24
@Czesława
Podziękowania dla Sługi Bożego Roberta Schumana.
2019-03-23 19:44:46
@SromotnikBezwstydny
Brawo za post !! Rozłożyłeś tą PISIORSKĄ CHOŁOTĘ na łopatki !!! Pozdrawiam serdecznie !!
2019-03-23 19:44:01
-
Jak komus nie pasuje dobrobyt,kapitalizm,demokracja,wolnosc slowa ,obecnosc w UE i NATO to Paszoł na ruski mir do Władimira, tam takich problemow nie ma ,albo na Bialorus ,Koreę Połnocną czy Wenezuele ,wynocha
2018-03-25 13:57:57
Mieszko
Wiwat Unia Europejska!!! Mam nadzieję, że przez błędy obecne rządzących nas z niej nie wyrzucą. To byłyby katastrofa dla Polski poza UE.
2018-03-25 13:50:49
SromotnikBezwstydny
PiSdzielcom i "nazinarodowcom"przypominam tekst Ody: " O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól, święta, na twym świętym progu staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los. Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos.} x2 Patrz,Patrz, wielkie słońce światem biegnie, sypiąc złote skry. Jak zwycięzca i bohater biegnij, bracie tak i ty. Radość tryska z piersi Ziemi, radość pije cały świat. Dziś wchodzimy, wstępujemy na radości złoty ślad.} x2 Ona w sercu, w zbożu, w śpiewie, ona w splocie ludzkich rąk. Z niej najlichszy robak czerpie, w niej największy nieba krąg. Wstańcie ludzie, wstańcie wszędzie, ja nowinę niosę wam: na gwiaździstym firmamencie bliska radość błyszczy nam.} x2
2018-03-25 12:49:48
guciu
Nie lepiej by było nasz hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego na koniec.
2018-03-25 11:55:45
Czesiu, jesteś może z rodziny Wandy Wasilewskiej ? Ona z taką miłością mówiła o ZSRR.
.
2018-03-25 10:54:08
Czesława
Idea zjednoczonej Europy i powstanie Unii Europejskiej to jedna z najlepszych rzeczy w historii naszego kontynentu. Jako Polka cieszę się, że jesteśmy w UE. Nigdy nie możemy zmarnowac tej wielkiej szansy.
2018-03-25 10:15:05
gość
jest info ale nie ma godziny więc tylko takie zawracanie głowy... ;-)
2018-03-25 09:39:42
Znacie tekst "Ody Do Radości" ?
Pamiętacie tekst " Szyroka Strana Maja Radnaja...." ?
2018-03-25 09:24:18