Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Od wtorku zmiany w organizacji ruchu na Twardowskiego

Data publikacji: 14 stycznia 2020 r. 09:47
Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2020 r. 10:17
Od wtorku zmiany w organizacji ruchu na Twardowskiego
 

Udostępnienie wjazdu od ulicy Mickiewicza i ograniczenie ruchu od strony ulicy Witkiewicza – takie zmiany czekają od wtorku kierowców na ul. Twardowskiego w Szczecinie.

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulic przy Stadionie Miejskim. We wtorek (14 stycznia) wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Do głównego wjazdu na stadion można się dostać ul. Twardowskiego od strony ulicy Mickiewicza.

- Zakończone zostały tam prace przy budowie nowej nawierzchni. Ta zmiana oznacza, że dojazd nie będzie możliwy od strony ulicy Witkiewicza. Nowa organizacja ruchu będzie wprowadzana około południa - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. 

Celem inwestycji jest przebudowa ulic Twardowskiego i Witkiewicza wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej. Obejmuje ona modernizację nawierzchni jezdni ul. Twardowskiego, przebudowę chodników, oświetlenia. Na ul. Witkiewicza przebudowane zostaną chodniki. W ramach prac odnowiona zostanie również kanalizacja deszczowa.

Miasto przypomina, że wykonawca musi skoordynować wykonywane roboty budowlane z zadaniami realizowanymi tuż obok w ramach przebudowy Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera. W związku z tym konieczne będzie prowadzenie prac etapami, zachowując co najmniej jeden ciągły dojazd do placu budowy sąsiedniej inwestycji.

Wykonawcą prac jest firma Strabag. Koszt inwestycji to przeszło 11 mln zł.

(ip)

Fot. M. Kwiatkowski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA