Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Od soboty targi „Wszystko dla Domu”

Data publikacji: 14 października 2016 r. 10:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Od soboty targi „Wszystko dla Domu”
Targi w hali MTS Fot. Marek Klasa  

Dwa dni spotkań, porad i konsultacji z przedstawicielami z branży. To gratka dla osób pragnących wykończyć lub odmienić wnętrze w którym żyją. Mowa o kolejnych 25. Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz "Wszystko dla Domu", które zapraszają w dniach 15-16 października do hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga w Szczecinie. Wstęp wolny.

Organizator zapowiada, że goście targów dowiedzą się jak zaaranżować swoją przestrzeń. Jakie wybrać podłogi, drzwi, kolory ścian, a może znaleźć fantazyjny wzór tapety.

– Dla remontujących przygotowaliśmy m.in. ofertę pieców, systemów grzewczych, kominków, odkurzaczy centralnych, podłóg, schodów, drzwi, okien, tapet ściennych, farb, kamieni ozdobnych i innych elementów, bez których nie odbędzie się żaden remont – wylicza organizator.

Jak zwykle przy Struga będzie także sporo propozycji na urządzenie domu czy mieszkania. Bo to "ten przyjemniejszy moment każdej zmiany przestrzeni" – przypominają MTS – a "dzięki nowym meblom i dekoracjom nasze wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter".

Tak więc podczas targów Wszystko dla Domu odwiedzający skorzystają z porady projektantów wnętrz, sprawdzą ofertę mebli do salonu, jadalni, sypialni, materacy, sprzętu AGD. natomiast w Strefie Handmade zakupią ręcznie wytwarzane, oryginalne dekoracje i tkaniny, a w Strefie Designera obejrzą "nowatorskie prace studentów i absolwentów kierunków projektowania mebli i wnętrz szczecińskich uczelni".

Na szczecinian czekają także liczne promocje i rabaty; np. 47-procentowy rabat na mozaikę marmurową, 40-proc. na okna, 10-proc. na schody czy 15-proc. na podłogi lite i parkiet dwuwarstwowy.

Tradycją stały się już warsztaty dla tych, którzy chcieliby zdobyć nowe umiejętności? I właśnie w Strefie Warsztatów poznamy odnawianie, szycie, postarzanie, modelowanie.

Po raz trzeci odbędą się popularne warsztaty z odnawiania mebli prowadzone przez Pawła Machometa – autora bloga Rzuć Pan Okiem. Podczas dwudniowych zajęć chętni przyswoją podstawy naprawiania, szlifowania, oczyszczania, wykańczania i tapicerowania mebla. "Każdego dnia odbędą się ponadto prezentacje multimedialne na temat wyszukiwania starych mebli, rodzajów tkanin, czy doboru kolorów" - zachęca organizator.

Ponadto pod okiem specjalisty będzie się można nauczyć szycia, poznać zasady doboru materiałów oraz krojenia tkanin. Po raz pierwszy na targach Wszystko dla Domu odbędą się warsztaty szycia prowadzone przez Ewelinę Szubartowską z Akademii Szycia. Podczas ponad godzinnych warsztatów uczestnicy samodzielnie stworzą poszewkę zapinaną na zamek.

Dla tych, którzy chcieliby nadać swoim meblom oryginalnego charakteru prowadzone będą warsztaty z postarzania mebli. Centrum Hobbystyczne DecoKreacje uczyć będzie stylizowania drewnianych krzeseł, tac, pudełek, ramek na zdjęcia, a nawet farbowania tkanin.

Sporo atrakcji dla całej rodziny zapewni jeden z salonów meblowych. Dorośli wraz z dziećmi będą mogli wspólnie zaprojektować wymarzony pokój dziecięcy w specjalnie przygotowanym programie oraz samodzielnie tworzyć meble z pojedynczych elementów.

A jeśli chodzi o nowości wystawców, to w tegorocznej ofercie znajdą się (hasłowo): betonowa kostka w nanotechnologii, piekarnik kompaktowy - czyli piekarnik i mikrofala w jednym, płyty gazowe bez płomieni, fornir kamienny, angielskie tapety, szklane obrazy bez widocznych mocowań, darmowe ogrzewanie słoneczne. I na to wszystko wstęp wolny.

Tekst i fot. (kl)

Na zdjęciu: Targi w hali MTS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Targi
2016-10-14 11:34:22
Raz MTS, raz Azoty Arena, dziwne to dublowanie tematyki targów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA