Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Od czwartku kolejna zmiana kursowania komunikacji miejskiej w Szczecinie

Data publikacji: 2020-03-25 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 17:35
Od czwartku kolejna zmiana kursowania komunikacji miejskiej w Szczecinie
 

Od czwartku (26 marca) w Szczecinie po raz kolejny w tym tygodniu zmienią się rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Jak poinformował ZDiTM, przywrócone zostanie jej kursowanie według powszednich rozkładów jazdy w ciągu całego dnia z wyłączeniem określonych linii.

Sprawa ograniczeń w kursowaniu autobusów i tramwajów w Szczecinie w tym tygodniu wywołała zaniepokojenie pasażerów. Po ich protestach w środę komunikacja kursuje według zwykłych rozkładów jazdy, ale tylko w godzinach szczytu.

Tego samego dnia po godz. 14 Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zapowiedział już jednak kolejną zmianę od czwartku. Przywrócone zostaje kursowanie komunikacji miejskiej według powszednich rozkładów jazdy w ciągu całego dnia z następującymi ograniczeniami:

  • w dalszym ciągu jest zawieszone kursowanie linii 109 i 110,
  • na liniach 901, 904, 908 i 111 wciąż obowiązują rozkłady jazdy ważne w okresie wolnym od nauki w szkołach,
  • na linii 74 kursy wykonywane dotychczas do pętli „Mierzyn Szkoła” realizowane są do pętli „Łukasińskiego Ogrody”, autobusy oczekiwać tam będą do planowanej godziny odjazdu w kierunku Bezrzecza.

W soboty i dni świąteczne na wszystkich liniach obowiązywać będzie rozkład jazdy dla Nowego Roku, Wielkanocy i Bożego Narodzenia, z wyjątkami:

  • w soboty na linii 62 i 72 obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy,
  • w niedziele handlowe na linii 62 obowiązuje dotychczasowy rozkład jazdy,
  • w niedziele i dni świąteczne linia 72 nie kursuje.

Autobusy nocne będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego od niedzieli do środy.

- Jednocześnie, prosząc o wyrozumiałość, informujemy o możliwych nie wyjazdach, które mają związek z absencją pracowników. Spółki przewozowe oraz ZDiTM dokładają wszelkich starań, żeby komunikacja miejska funkcjonowała bezpiecznie i bez problemów - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Poinformowała też, że na drzwiach pojazdów będą się pojawiały kartki z informacją o maksymalnej liczbie pasażerów. - W miarę możliwości i potrzeb będziemy także wyłączać z użytku połowę siedzeń poprzez oznaczanie ich specjalną taśmą. Jednocześnie apelujemy do pasażerów o rozsądek i zachowanie zasad wdrożonych przez rząd w tym trudnym dla wszystkich czasie - zaapelowała rzeczniczka.

(ip)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ