Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Ochotnicy z WOPR pomagają na oddziałach covidowych

Data publikacji: 2020-12-13 19:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-13 19:58
Ochotnicy z WOPR pomagają na oddziałach covidowych
Ratownicy WOPR na oddziale OIOM-COVID w SPSK-2. Fot. SPSK-2 i WOPR  

Od kilku dni ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego pracują na oddziałach szpitala klinicznego nr 2 na Pomorzanach, gdzie hospitalizowani są pacjenci zakażeni koronawirusem. Sami zgłosili się do pracy w szpitalu tymczasowym. Na oddziałach SPSK-2 wdrażają się do niej.

Ponad 20 ratowników WOPR – kobiety i mężczyźni – wspierają personel medyczny w opiece nad lżej i ciężej chorymi na COVID-19. Mają ukończone kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i pracują jako ratownicy-pomoce pielęgniarskie.

Zanim weszli na oddziały, zostali przeszkoleni z: BHP, zakresu epidemiologii i zapoznali się ze stanowiskami pracy.

- Nie mogą wykonywać czynności medycznych, ale pomagają przy podnoszeniu i przewracaniu pacjentów, czynnościach pielęgnacyjnych, transporcie materiałów do laboratorium szpitala i bieżących pracach na oddziałach - informuje Bogna Bartkiewicz, rzecznik SPSK-2. - Po zapoznaniu się i praktyką w pracy na oddziałach covidowych zostaną skierowani do pracy w Szpitalu Tymczasowym w Szczecinie.

(ip)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ewa
2020-12-14 13:49:35
Szacunek dla tych osób które zapewniają wsparcie które jest tak potrzebne. Taka postawa sprawia że nam zwykłym ludziom nie mogącym wszędzie pomóc jest lepiej żyć jako społeczeństwo. Zawsze i wszędzie powinniśmy pokazywać swoją życzliwość i wsparcie dla innych a szczególnie w tych warunkach pandemii. Bardzo chciałabym podziekować ratownikom paniom i panom z WOPR. Jesteście także bohaterami.
Cabej
2020-12-14 09:43:05
Jak to jest że wśród ochotników, wolantoriuszy ludzi którzy robią coś dobrego, pomagają, oddają krew itd. Nigdy nie ma żadnego pisowca - słyszeliście żeby jakiś pisowiec kiedykolwiek komukolwiek pomógł? Taki kaczor np.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA