wtorek, 02 marca 2021r.

Koronawirus zamknął oddział w szpitalu w Barlinku

Data publikacji: 2020-12-12 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-13 13:04
Koronawirus zamknął oddział w szpitalu w Barlinku
 

U ponad 20 pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w barlineckim szpitalu (dawnym hotelu pielęgniarek), stwierdzono koronawirusa. Oddział został zamknięty.

Sygnał o koronawirusie dostaliśmy od rodziny jednego z pacjentów oddziału. Jak nas poinformował, o tym, że członek jego rodziny jest zarażony, dowiedział się telefonicznie w piątek (11 grudnia), w godzinach wieczornych. Poinformowano go zarazem, że chore osoby zostały, bądź zostaną przewiezione do szpitala w Drezdenku.

Informacje o koronawirusie potwierdza prezes barlineckiej lecznicy, Marek Stankiewicz. - Kiedy u jednego z pacjentów stwierdzono niepokojące objawy został mu wykonany test na obecność koronawirusa. Dał on wynik pozytywny. Podobnie stało się u około 20 innych pacjentów. Dlatego podjęto decyzję o ich przewiezieniu do szpitala covidowego w Drezdenku.

- Obecnie oddział jest zamknięty i dezynfekowany. Jak dodaje prezes Stankiewicz, symptomy choroby wykryto u czterech osób z personelu medycznego oddziału. Trafiły one do izolacji domowej. Jednocześnie zapewnia, że personel oddziału, w którym stwierdzono koronawirusa nie miał styczności z pacjentami innych oddziałów barlineckiego szpitala.    

Tekst i fot. J. SŁOMKA

Komentarze

Covid
2020-12-13 12:59:19
Dzień dobry. Cowid jestem od dzisiaj panstwo nie pracują. Zamykam wszystko. Do widzenia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ