Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Obwodnica Wałcza ma powstać w ciągu 10 miesięcy

Data publikacji: 2019-12-17 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-18 22:28
Obwodnica Wałcza ma powstać w ciągu 10 miesięcy
 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE ogłoszenie o przetargu na dokończenie robót drogowych na ciągu głównym obwodnicy Wałcza. To pierwszy z przetargów na wykonanie robót, których nie ukończył Energopol Szczecin SA.

Otwarcie ofert w przetargu zostało wyznaczone na koniec stycznia przyszłego roku. Do zakończenia inwestycji brakuje jeszcze około 15 procent robót. Chodzi przede wszystkim o położenie ostatnich warstw bitumicznych i prace wykończeniowe.

Kontrakt na budowę obwodnicy Wałcza okazał się dla firmy Energopol Szczecin S.A. zabójczy. W trakcie realizacji inwestycji znacznie wzrosły ceny materiałów budowlanych i koszty pracy, a w międzyczasie okazało się, że wykonawca musi dokonać korekt w projekcie i zastosować inną niż planowano technologię wzmocnienia gruntu na odcinku wschodnim obwodnicy, gdzie powstać miała estakada.

Obwodnica Wałcza

Nowy wykonawca będzie miał maksymalnie 10 miesięcy na wykonanie przedmiotu zamówienia. Natomiast na wykonanie warstwy ścieralnej na jezdni głównej obwodnicy będzie miał 6 miesięcy i 1 tydzień. Na większości przebiegu drogi pozostała do wykonania sama warstwa ścieralna nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku obwodnicy zostaną również wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie również wykonanych część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy.

Dokończenie robót na obwodnicy zostało podzielone na mniejsze przetargi. Zapewni to możliwość uczestniczenia w postępowaniach większej liczby firm, co przełoży się na większą konkurencję. Jak nas poinformował Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA, w następnych etapach będą uruchamiane przetargi na dokończenie pozostałych robót takich, jak oznakowanie poziome i pionowe, dokończenie wiaduktów nad drogą ekspresową, bariery czy wygrodzenie trasy.

Udostępnienie drogi do ruchu planowane jest na przyszły rok.

(r.c.)

Fot. GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Śmiech
2019-12-18 21:34:38
Normalnie śmiech na sali budować obwodnicę 18 km 4lata...
Ludzi89
2019-12-18 08:22:44
Debili z PiS to wszystko przerasta od wybudowania kawałka drogi po rozdanie plecaków
Obs.ryver
2019-12-17 17:07:29
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o/Szczecin daje du.py na każdej swojej budowie! PiSdzielcy nawtykali tam nieudaczników ze swej "dobrej zmiany" a ci też biorą swoich nieudacznych "wykonawców" typu ENERGOPOL... Węzeół KIJEWO,obwodnica WAŁCZA... WARZYMICE i PRZECŁAW... to Dorobek PiSdzielczej "dobrej zmiany"... O "szybkim tramwaju" nie wspominam, bo to haniebne dzieło magistrackich kumpli ENERGOPOLU...
Antoni
2019-12-17 16:57:03
A przed Euro2012 oddano wszystkie drogi i czy nie było olbrzymich wałków z firmami posredniczacymi? Tak tylko pytam. Może ktoś przypomni sobie "stare dobre czasy".
Tusk na białym koniu
2019-12-17 16:34:17
Gdym nie wybrał się do Brukseli, wszystkie inwestycje oddawane byłyby przed czasem, nawet przed przetargiem.
Wina Pisu
2019-12-17 14:31:07
Poza ul Arkońską,Dworcem PKP ( dalej wszystkie inwestycje w budowie ) ta obwodnica również jest inwestycją wstydu i kładzie się cieniem na PiS.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ