sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Obserwacje Perseidów przeniesione

Obserwacje Perseidów przeniesione

Obserwacje Perseidów przeniesione
Data publikacji: 2015-08-12 13:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 990 11505

 Ze względu na duże zachmurzenie oraz prognozowany deszcz nad Szczecinem wspólne obserwacje Perseidów zostają przeniesione na czwartek, 13 sierpnia. Godzina oraz miejsce obserwacji pozostają bez zmian - godz. 21.00 na Psiej Polanie w Parku Kasprowicza - poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Szczecin.

Popularne „spadające gwiazdy” czyli meteory, są jednym z bardziej spektakularnych zjawisk astronomicznych, możliwych do zaobserwowania niebie. Perseidy natomiast to tzw. „rój meteorów”, występujący zwykle w połowie sierpnia. Wzmożona aktywność „roju”, kiedy  w ciągu godziny można zaobserwować nawet sto i więcej „spadających gwiazd”, jest prawdziwą ucztą dla oka. Wspólne obserwacje Perseidów z roku na rok stają się coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W Szczecinie będziemy mieli możliwość nie tylko oglądać deszcz meteorów ale również inne obiekty letniego nieba, jak gromady gwiazd, mgławice czy galaktyki. Obserwacje zorganizowane przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii odbędą się na Psiej Polanie znajdującej się nieopodal Pomnika Czynu Polaków. Zalecane jest pojawienie się z leżakami lub kocami, członkowie PTMA Szczecin chętnie udzielą też rad w jaki sposób fotografować „spadające gwiazdy”. Wydarzenie rozpocznie się o 21.00 i potrwa do 1.00.  

Więcej informacji na www.astronomia.szczecin.pl

Fot. Brocken Inaglory (wikimedia.org)

 

Komentarze

straszno mi
Powstrzymać rój meteorów to i Kopernik by nie umiał :)) on w końcu tylko słońce zatrzymał. Czekam na informację, że szczyt perseidów przesunięto jednak na wrzesień z uwagi na prognozy pogody ;)
2015-08-12 13:27:23
Gwiazdy
Dobrze, że nie przeniesione na przyszły rok ;)
2015-08-12 12:28:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie