Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Obserwacje Perseidów przeniesione

Data publikacji: 12 sierpnia 2015 r. 13:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:27
Obserwacje Perseidów przeniesione
 

 Ze względu na duże zachmurzenie oraz prognozowany deszcz nad Szczecinem wspólne obserwacje Perseidów zostają przeniesione na czwartek, 13 sierpnia. Godzina oraz miejsce obserwacji pozostają bez zmian - godz. 21.00 na Psiej Polanie w Parku Kasprowicza - poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta Szczecin.

Popularne „spadające gwiazdy” czyli meteory, są jednym z bardziej spektakularnych zjawisk astronomicznych, możliwych do zaobserwowania niebie. Perseidy natomiast to tzw. „rój meteorów”, występujący zwykle w połowie sierpnia. Wzmożona aktywność „roju”, kiedy  w ciągu godziny można zaobserwować nawet sto i więcej „spadających gwiazd”, jest prawdziwą ucztą dla oka. Wspólne obserwacje Perseidów z roku na rok stają się coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W Szczecinie będziemy mieli możliwość nie tylko oglądać deszcz meteorów ale również inne obiekty letniego nieba, jak gromady gwiazd, mgławice czy galaktyki. Obserwacje zorganizowane przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii odbędą się na Psiej Polanie znajdującej się nieopodal Pomnika Czynu Polaków. Zalecane jest pojawienie się z leżakami lub kocami, członkowie PTMA Szczecin chętnie udzielą też rad w jaki sposób fotografować „spadające gwiazdy”. Wydarzenie rozpocznie się o 21.00 i potrwa do 1.00.  

Więcej informacji na www.astronomia.szczecin.pl

Fot. Brocken Inaglory (wikimedia.org)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

straszno mi
2015-08-12 13:27:23
Powstrzymać rój meteorów to i Kopernik by nie umiał :)) on w końcu tylko słońce zatrzymał. Czekam na informację, że szczyt perseidów przesunięto jednak na wrzesień z uwagi na prognozy pogody ;)
Gwiazdy
2015-08-12 12:28:47
Dobrze, że nie przeniesione na przyszły rok ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA