poniedziałek, 15 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Obrońcy zwierząt próbują przerwać polowanie

Obrońcy zwierząt próbują przerwać polowanie [FILM]

Obrońcy zwierząt próbują przerwać polowanie
Data publikacji: 2017-11-04 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:30
Wywietleń: 3184 299646

Obrońcy zwierząt wyruszyli w las, by pokrzyżować plany myśliwym, chcącym uczcić swoje święto – Hubertusa. W sobotę od rana aktywiści ze szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta! próbują zablokować polowanie w podmyśliborskich lasach.

W sobotę ok. godz. 7.30. na leśnym parkingu w okolicach Myśliborza zebrało się ok. 30 osób – aktywiści ze szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! i ich sympatycy. Stąd z transparentami udali się do Dolska, na miejsce zbiórki myśliwych z Koła Łowieckiego „Dzik” w Myśliborzu.

Obrońcy zwierząt przyjechali w to miejsce w jednym celu – by powstrzymać myśliwych przed zabijaniem.

- Będąc tu dzisiaj, ratujemy zwierzęta, które mogłyby się znaleźć na celowniku myśliwych - mówi Łukasz Musiał, jeden z liderów Inicjatywy Na Rzecz Zwierząt Basta!. - Stoimy na stanowisku, że w dzisiejszych czasach nie ma potrzeby zabijania zwierząt.

Na powitanie myśliwych aktywiści rozwinęli transparenty z hasłami: „Święty Hubert przestał polować a Wy?”, „Piąte: nie zabijaj!”, „Moje życie to nie trofeum”. A następnie ubrani w kamizelki odblaskowe ruszyli w las za myśliwymi, by uniemożliwić im polowanie.

- Nasza obecność nie powstrzymała myśliwych. Na naszych oczach zabity został mały dzik. Strzał padł w odległości 10-20 metrów od jednego z nas. To niedopuszczalne – mówi Łukasz Musiał. - Zgłaszaliśmy policji z Myśliborza, że nie ma żadnej tablicy informującej o tym, że w lesie odbywa się polowanie. Policja nie podjęła jednak interwencji.

Każdy ma prawo spacerować po lesie, to teren publiczny, dodają aktywiści i zapowiadają, że pozostaną w lesie, aż się ściemni.

(żan)

Komentarze

SToever
Dobrze tępić te buractwo wąsate,Ci ludzie myślą ,że las jest ich własnością.Jak chcecie postrzelać to won do Donbasu.
2017-12-16 16:01:51
Amen
Niedlugo nie bedzie mozna golebia z balkonu spolszyc bo biedactwo sie zestresuje, zapraszajac kobiete mozna sie bedzie liczyc z oskarzeniem o gwalt/ molestowanie a inni odmienni beda dostawac dozywotnia rente za walke w ruchu oporu. Swiat staje coraz bardziej na glowie, Oczywiscie jezeli wszystko bedzie szlo w kierunku w ktorym idzie
2017-11-06 10:24:54
Mariusz
Obrońcy zachowują się nieodpowiedzialnie wychodząc przed lufę broni przed oddaniem strzału, odpowiedzialność za takie zachowanie powinien ponosić organizator protestów ponieważ jest to działanie narażające bezpośrednio na zagrożenie pozbawienia życia ludzkiego. Poza tym szanowni eko nie każdy powinien dostosować się do waszego stylu konsumpcji bezmięsnej a polowanie było zawsze związane z człowiekiem od początków jego istnienia. Lepiej powalczcie o to aby mięso z pozyskanej zwierzyny trafiało po preferencyjnych cenach do konsumpcji dla dzieci z poważnymi problemami elergicznymi i innymi schorzeniami gdzie mięso sklepowe zawierające konserwanty, sterydy i antybiotyki tylko pogarsza ich chorobę.
2017-11-06 09:22:21
trohan
@k -coś się tak wzruszył i napisał manifest do ludzkości. Nie strelać, nicht szlisen, no sparare, du not szut, ne tiri pa!, a oni walą jak z armaty, częściej do ludzi niż do zwierząt i potem dają im za to medale i uczą na lekcjach historii.
2017-11-06 00:04:47
@Zwierzyna sama nie osiągnie równowagi!
A ludzie osiągają? I co zwierzyna ma ich zagryźć?
2017-11-05 19:19:23
Zwierzyna sama nie osiągnie równowagi!
Jak można tego nie rozumieć? Ludzie, czytajcie fachową literaturę. Słuchajcie naukowców, a nie oszołomów.
2017-11-05 17:59:18
@Co za niedouczone pajace...
Zwierzyna osiągnie równowagę, jak się ludzie przestaną wtrącać. Zabijanie to nie jest rozwiązanie. Jak ludzi będzie za dużo i dojdziemy do wniosku, że za dużo wydajemy na pomoc socjalną dla słabszych i to się nie opłaca, słabszych zastrzelimy? Ja uważam, że myśliwych jest za dużo i czynią szkody. I co? Strzelam do nich?
2017-11-05 10:16:58
abs
Brawo Basta!
2017-11-05 07:17:48
Co za niedouczone pajace...
Bez pojęcia o ochronie przyrody i gospodarce łowieckiej. Może bliskie spotkanie III stopnia z dzikiem lub łosiem czegoś by nauczyło jednego z drugim. Do Leszkina - natura sama sobie dobrze radziła przed wieloma wiekami. To już nie wróci, chyba że jakiś kataklizm zmiecie cywilizację. A lasów dzięki leśnikom z roku na rok jest coraz więcej. Zwierzyna też się mnoży, tyle że stanu równowagi sama nie osiągnie. Jeżeli ktoś tak uważa, to jest strasznie naiwny i niedouczony.
2017-11-05 04:48:54
Lasoholik
Brawo, Basta! Nasz Bór! Zwierząt w lesie nie dokarmiamy, ponieważ właśnie dokarmianie nienaturalnym dla nich pokarmem generuje problem nadmiaru zwierząt w ekosystemie. Dokarmianie zwierząt przez myśliwych nie jest żadnym aktem miłosierdzia, a zwykłą hodowlą zwierzyny do odstrzału. Dlaczego myśliwi dokarmiają tylko gatunki łowne? Widział ktoś żeby karmili sikorki? Wiewiórki? Bezdomne koty?
2017-11-05 00:43:30
Obiektywnie i wiarygodnie
Zanim Państwo napiszecie jakiekolwiek oskarżenia to warto sprawdzić ich wiarygodność. Żadna upolowana zwierzyna w trakcie polowania nie została zastrzelona w odległości 10-20 m od uczestników protestu. Byoby to niezgodne z prawem! Niestety o bezpieczeństwie najmniej wiedzą uczestnicy takiej akcji określając siebie jako ekologów i chcąc wyszarpywać broń myśliwemu osaczając go samego grupą aktywistów. http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,22605219,aktywisci-blokowali-polowanie-jest-reakcja-kolo-lowieckiego.html
2017-11-04 23:49:32
@Leszkin
Powinieneś jak najszybciej zamieszkać w lesie. W zgodzie z naturą oczywiście. I to ona zdecyduje czy sprawę twojego dalszego istnienia ureguluje wilk czy dzik. Mam nadzieję, że bezboleśnie...
2017-11-04 22:45:54
Pola
Banda debili a nie obrońców. Jak można wchodzić za myśliwymi bezczelnie do lasu gdzie jest legalne polowanie i narazac siebie i INNYCH na niebezpieczeństwo..Policja powinna tych zadymiarzy pozamykać !!!" Obrońcy " co wy robicie takiego dla tych zwierząt ??? może jakieś dokarmianie??? może wypłacanie odszkodowań rolnikom ??? może ogradzanie pól??? żenada to za małe słowo....
2017-11-04 22:02:12
Leszkin
Nic nie tłumaczy zabijania,i tych co to lubią ,odszkodowania za plony?? A zwierzęta gdzie mają się podziać jak wszystkie tereny na miasta i pola idą?? Wszystko jest wycinane. Ja mam szacunek do innych gatunków, nie ma selekcji? Za dużo dzików? To poco wybili wszystkie wilki?? Natura sobie sama dobrze radziła, ból i cierpienie zabijanego zwierzęcia? Jak można się tym zajmować i lubieć to??
2017-11-04 21:55:29
k
Może tak : NIE CIERPIĘ MYŚLIWYCH I TYCH Z BASTA/y/ . Niech dzikie zwierzęta WAS WSZYSTKICH POŻRĄ !!! Robicie z przyrody teatr Waszych ambicji , upodobań , uprzedzeń i obsesji -jesteście zakałami natury, bo rzeczywiście jesteście wytworami kultury , wytworem ludzkości i jej rozbuchanego JA . Prawdopodobnie dzik , sarna i żaba ma Was wszystkich za przeszkodę w swojej zwierzęcej egzystencji . Myśliwi wydają sie być raczej gospodarzami "lasu "/ tzn. karmią ,selekcjonują i zabijają na mięso i trofea / , a tzw. ekolodzy , to raczej rodzaj politykierów / a może nawet terrorystów / , którzy na zwierzątkach zbijają jakiś kapitał /spol. ,polit./Zamiast edukować społeczeństwo , ekolodzy robią zadymy podczas polowań . Można użalać sie nad losem biednego dziczka , ale do czego to prowadzi - BO ! TRZEBA ZAMKŃĄĆ WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄCE PRZEZ POLA , ŁĄKI I LASY -ile to żab, lisów i saren ginie pod kołami !!! ???Oby leśniczy sie obudził i wygonił WAS WSZYYSTKICH Z LASU !
2017-11-04 20:53:51
Olo
To może ci "Zadymiarze" powinni płacić odszkodowania rolnikom za poniesione straty na polach wyrządzone przez dzikie zwierzęta ???...Transparenty malować i po lasach ganiać ....żenada...
2017-11-04 20:49:53
mopsik
większość myśliwych to alkoholicy i dewianci którzy biją żony
2017-11-04 20:42:08
srasta
Panie Musiał. Weź Pan Kij i się po głowie bij. Ty miernoto, pod Kaskadę bułeczki rozdawać. ,,Jest Pan ZEREM" jak powiedział klasyk.
2017-11-04 20:21:54
abc
Dla wszystich obrońców poczyniań myśliwych polecam audycje: https://www.polskieradio.pl/9/1363/Artykul/1616478,Czlowiek-ktory-nie-chce-juz-polowac
2017-11-04 18:43:46
o
trzeba zabijać zwierzęta leśne skoro nie ma drapieżników bo dzików saren jest za dużo. dziki roznoszą też pomór świń. Basta to ekologiczni zboczeńcy usiłujący narzucić wszystkim swoje obłąkane wizje świata. najlepiej jeleniom nadawać obywatelstwo i objąć programem pomocy socjalnej jako trwale bezrobotnych. ale tam cicho być bo Basta ma program jak cię uszczęśliwić.
2017-11-04 18:02:35
Żenada
@zwierz No właśnie! Jak nie pomagają, to niech nie przeszkadzają i nie krytykują polskich leśników i myśliwych, którzy lasem i jego mieszkańcami zajmują się na co dzień. Lewe rączki wiecznych protestujących jedynie transparent są w stanie utrzymać.
2017-11-04 17:55:23
zwierz
do "Żenada" Basta! ma pomagać w...odbudowie terenów dotkniętych nawałnicą?!!! Jak nie pomagasz sam/sama?, nie krytykuj. Tyle w temacie. Brawo,Basta!
2017-11-04 17:28:39
za życiem
W dzisiejszych czasach zabijanie zwierząt nie jest nikomu do szczęścia potrzebne,pochwalam takie akcje jak ta dzisiejsza Brawo ekolodzy,go vegan!
2017-11-04 17:27:13
Żenada
Zwykli zadymiarze. Zamiast udać się na tereny dotknięte nawałnicami i pomóc w odbudowie powalonych lasów, to oni łażą za myśliwymi albo protestują pod siedzibą Lasów Państwowych. Jedynie destrukcja. Nic więcej.
2017-11-04 15:45:11
OK.2010
BASTA czy członek z tej organizacji splamił się dokarmianiem zwierzyny w trakcie trwania zimy. Co z dzikami na terenie m.Szczecina kiedy członkowie BASTY je zabiorą Panie Musiał proszę o szczerą odpowiedż ?
2017-11-04 15:43:07
M.Dem.
Rozwoj umyslowosci w ludzkosci powoduje ze od wielu nawykow sie odchodzi. Na rzecz innych nawykow, zmian w sferze zachowan ludzkich. Podnoszacych poziom humanitaryzmu. Takze wobec zwierzat. Okrucienstwo usmiercania nie jest bohaterstwem ale patologia. Mieso wypada z grupy produktow podstawowych dla zycia czlowieka. Rosnie znaczenie zywnosci pochodzenia roslinnego. Co dalej z tym biegiem rzeczy? Zobaczymy, co wymysla biolodzy, dietetycy, ludzie etyki i inni od rozwoju zycia na Ziemi.
2017-11-04 15:38:54
ckm
a co z dzikami w miastach? /np. Swi, Szcz/